Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Českoskalický starosta Martin Staněk se ptá hejtmana Královéhradeckého kraje a senátora Lubomíra France

Českoskalický starosta Martin Staněk se ptá hejtmana Královéhradeckého kraje a senátora Lubomíra France

Email Tisk PDF
seznam článků
Českoskalický starosta Martin Staněk se ptá hejtmana Královéhradeckého kraje a senátora Lubomíra France
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

stanNa několik tematických otázek starosty České Skalice Martina Staňka odpověděl hejtman Královéhradeckého kraje a senátor Lubomír Franc.

Vážený pane hejtmane, nelze začít ničím jiným než komunikacemi. Co je pro Českou Skalici největším zlepšením, je letošní oprava komunikace II. třídy v ulici Zelená. Občané z tohoto mají velkou radost, ale co je trápí, je naprosto žalostný stav navazující komunikace v ulici Zelená směrem k obchvatu. Již několik let není v našem městě rozbitější úsek komunikace. Je konkrétní plán na opravu tohoto 400 metrového úseku?

Konkrétní plán na opravu prozatím bohužel není. Velmi špatného stavu jsme si vědomi. Pouhá oprava povrchu by zde ale nic nespravila, proto budeme připravovat plán kompletní rekonstrukce, budeme muset vypracovat dokumentaci a získat stavební povolení. V současné době ale pracuje kraj na jiné silniční stavbě, a to na rekonstrukci silnice II/304 Česká Skalice – přeložka Masokombinát, která je před získáním územního rozhodnutí. Rekonstrukcím silnic v České Skalici se tak nevyhýbáme, jen musíme postupně získávat finanční prostředky.

Občany by určitě zajímalo, jak vidíte budoucnost našeho regionu v návaznosti na plány kraje spojené s rozvojem cyklostezek nejen okolo přehrady Rozkoš?

Cykloturistika je jedním z největších lákadel našeho kraje a základním předpokladem jsou kvalitní cyklostezky. Kraj proto na příští rok, a plánujeme tak i na roky další, vypsal dotační program na rozvoj a budování cyklotras. Ten je určen právě městům, obcím nebo svazkům obcí, které by chtěly stezku vybudovat. Je to tak příležitost pro Českou Skalici, jak možná navázat právě na dlouho očekávanou stezku kolem Rozkoše.

Jak vnímáte jako hejtman problematiku špatné vody ke koupání ve „východočeském“ moři?

Trápí nás to a dlouho se jako kraj snažíme o revitalizaci Rozkoše a okolí. Existovalo několik možností, jak zajistit kvalitní koupání. Úplné vyčištění nádrže by znamenalo velké náklady, navíc by to bylo pouze na omezenou dobu. Zaujal nás ale Váš nápad na vybudování bio koupaliště, který bychom chtěli v budoucnu podpořit. V rámci kraje by se určitě jednalo o unikátní záležitost.

Velmi se nám líbila spolupráce kraje a památkářů na projektu revitalizace Kuksu, který je nyní výstavní skříní našeho kraje. Mají obdobnou šanci i Ratibořice?

Zámek Ratibořice i Babiččino údolí by si určitě revitalizaci zasloužily. Na toto téma jsem už jednal s generální ředitelkou Národního památkového ústavu, kdy jsme se sešli právě přímo na ratibořickém zámku. Projednávali jsme možnou budoucí spolupráci na rozvoji tohoto turisticky hojně navštěvovaného místa. Plány Národního památkového ústavu v této lokalitě jsou rozsáhlé. Pro lepší komfort návštěvníků celého Babiččina údolí se uvažuje o vybudování moderního návštěvnického centra. Možné zapojení Královéhradeckého kraje bude ovšem předmětem dalších jednání.

V roce 2016 si připomínáme 150. leté výročí od bojů v roce 1866. Jaké jsou plány Královéhradeckého kraje u příležitosti připomenutí tohoto smutného výročí? Zavítáte na některou ze vzpomínkových akcí, kterou připravilo přímo město České Skalice?

Královéhradecký kraj se spolu s městem Hradec Králové a dalšími partnery zapojí do organizace velkého seriálu vzpomínkových akcí, který v podstatě odstartoval už letos v listopadu. Vyvrcholením bude pochopitelně začátek července, kdy proběhne už tradiční rekonstrukce bitvy u Hradce Králové. Na tuto akci jsme získali i záštitu pana prezidenta, což svědčí o tom, že se bude jednat o velmi významnou událost. A co se týče vzpomínkových akcí, které připravuje město České Skalice, velmi rád se zúčastním. Je to na jednu stranu velice smutná historie, na straně druhé je potřeba si historii neustále připomínat a poučit se z ní.

Proslýchá se, že Českou Skalici plánuje v příštím roce v rámci návštěvy Královéhradeckého kraje navštívit prezident republiky Miloš Zeman, můžete tuto informaci potvrdit?

Pan prezident sám na minulé návštěvě naznačil, že by rád navštívil Ratibořice a Babiččino údolí. Termín návštěvy ještě není znám a program se bude teprve sestavovat, ale za nás to bude jedno z míst, které panu prezidentovi navrhneme.

Vážený pane hejtmane, děkuji Vám za možnost rozhovoru.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře