Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Bezohlednost pejskařů nezná mezí aneb vzkaz bezohledným pejskařům

Bezohlednost pejskařů nezná mezí aneb vzkaz bezohledným pejskařům

Email Tisk PDF
seznam článků
Bezohlednost pejskařů nezná mezí aneb vzkaz bezohledným pejskařům
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

pes1Na vojně jsem byl psovodem, a tak vím, že chování a poslušnost psa je vizitkou jeho pána, který je za chování svého miláčka i právně odpovědný. I přesto se rohy a venkovní schody našeho domu, který nedávno prošel nákladnou rekonstrukcí, staly psím záchodem.

V loňském roce na podzim naše společenství vlastníků jednotek nechalo na plhovském sídlišti upravit veřejnou zeleň a vlastním nákladem 35 tisíc korun vysázelo 18 keříků rhododendronů a azalek. Keříky ještě nestačily ani pořádně vykvést a některé přitom pravděpodobně zajdou – vinou některých bezohledných pejskařů, kteří své miláčky bezostyšně nechají na nové keříky čůrat.

Obecně závazná vyhláška města Náchoda č. 8/2011 přitom vedení psa na volno (bez vodítka) a znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy zakazuje, do areálů dětských hřiště je zákaz vstupu psů úplný.

Výbor společenství proto nechal osadit několik cedulí se zákazem venčení psů na keříky s cílem, že takovéto jednání před naším domem tolerováno v žádném případě nebude. Dvěma cedulemi byly naopak označeny kolíky, které pro pejsky byly jakýmsi legálním čůracím patníkem. Tento počin však některého pejskaře musel rozčílit do nepříčetnosti. Cedule totiž na svém místě nezůstaly ani jeden den. Přes noc nepochopitelně zmizely i oba "čůrací" kolíky. Protože se jednalo o poškození soukromého majetku, výbor společenství u PČR podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Neznalým zákona připomínám, že škoda do výše 5 tisíc je přestupkem, škoda nad tuto částku je již trestným činem. Města by se proto možná měla zamyslet nad případným navýšením poplatku z držby psů.

Vážení pejskaři, až se svým miláčkem opět půjdete kolem našeho panelového domu (Příkopy 1105, 1105 a 1106), chovejte se prosím jako většina a z nás - slušně. Své miláčky nenechejte ničit naše keříky (zvládnutí psa je plně jen ve Vaší moci), pro psí exkrementy na trávníku využívejte sáčky, které jsou zdarma k vyzvednutí v přízemí radnice, a cedule také nechte tam, kde jsou. Pro ty z vás, kteří své neomluvitelné chování ovšem měnit nechcete, mám jednu dobře míněnou radu - pro venčení svého miláčka si prosím najděte jinou trasu a náš dům raději obejděte velkým obloukem.

Předpokládám však, že nejsme jediní, kterým bezohledné jednání některých psovodů vadí, ať už se jedná o soukromý či veřejný majetek. Pokud k této formě vandalismu budeme nečinně přihlížet, potom se takovéto neomluvitelné jednání stane naprostou samozřejmostí. Náchod je krásné město. Chraňme si okolí svého bydliště před bezohledným chováním některých spoluobčanů!

V úctě Ing. Jiří Polák, místopředseda výboru SVJ Příkopy 1104-6 Náchod.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře