Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Značkovou bundu nechal jako zástavu v baru a vymyslel si loupež

Značkovou bundu nechal jako zástavu v baru a vymyslel si loupež

Email Tisk PDF

pomocOznámení o loupežném přepadení prověřovali v minulém týdnu náchodští kriminalisté. Dvacetiletý muž nahlásil, že jej na autobusové zastávce v Náchodě přepadli dva muži. On přitom zanechal svoji bundu jako zástavu místo placení v baru.

"Mladík tvrdil, že ho násilím naložili do dodávkového auta, tam ho zbili a přitom po něm požadovali, aby si sundal své značkové oblečení značky Adidas. Když odmítl, tak ho násilím vysvlékli z bundy a bot a vysadili ho na neznámém místě v okolí Náchoda. V bundě měl navíc peněženku a mobilní telefon," uvedla podrobnosti k případu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle její informace muž už na počátku na policisty působil nevěrohodně a prověřování oznámení jejich intuici potrvdilo. Dodávku ani dvojici násilníků nenašli, zato však objevili mladíkovu značkovou bundu. Ponechal ji jako zástavu za svoji útratu v jednom z náchodských restauračních podniků. Při opakovaném podání vysvětlení pak mladík přiznal, že si celou loupež vymyslel.

"Najevo vyšlo, že mladý muž si loupež vymyslel, aby nemusel mrznout venku bez oblečení. Dodal, že prakticky žije na ulici a vůbec nemá peníze, v poslední době odešel bez placení z více restauračních zařízen. Pokaždé jeho útrata činila asi dvě stovky. Njespíš by odešel bez placení i tentokrát, ale tady po něm serívrka požadovala ponechání bundy do zástavy. Chronický neplatič zaměstnal svojí dramatickou historkou několik kriminalistů i mužů v uniformách, kteří mohli v té době řešit skutečné krádeže," dodala Eva Prachařová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře