Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Změna podpoří koalici Pirátů a Zelených, v průzkumu mají společně přes 8%

Změna podpoří koalici Pirátů a Zelených, v průzkumu mají společně přes 8%

Email Tisk PDF
seznam článků
Změna podpoří koalici Pirátů a Zelených, v průzkumu mají společně přes 8%
Strana 2
Všechny strany

volbyZměna pro Královéhradecký kraj v krajských volbách podpoří koalici Pirátů a Strany zelených. Na spolupráci se dohodli krajští zástupci Pirátů, Strany zelených, politického hnutí Změna spolu a nezávislých osobností ze spolku Změna pro Hradec. Poslední průzkum volebních preferencí společnosti SANEP dává koalici Pirátů a Strany zelených 5,3% a Změně pro Královéhradecký kraj 3,1%.

"Velmi jsme o spolupráci v tomto formátu usilovali, protože si myslíme, že dává smysl jak z hlediska našich programů, tak i praktického přístupu k regionální politice," komentoval dohodu Krajský předseda Zelených Michal Kudrnáč. "Jsem moc rád, že se povedlo tuto dohodu uzavřít a ještě víc mě těší, že podobný pohled zřejmě sdílí i část voličů. V aktuálním volebním průzkumu jsme v součtu získali přes 8% hlasů, což považuji za velmi uspokojivý, nicméně zcela realistický výsledek," doplnil jej František Křelina z politického hnutí Změna.

"Dohodnuté uskupení považujeme za logické pokračování naší úspěšné spolupráce na komunální úrovni, kterou v různých podobách rozvíjíme ve dvou největších městech našeho kraje," uvedl za Změnu pro Hradec zastupitel Adam Záruba. "Základem je pak pochopitelně velká programová shoda, ať se již jedná o otevřenost veřejné správy, územní rozvoj a ochranu životního prostředí, kvalitní vzdělávání a veřejné služby, či využití nových technologií např. při zapojování občanů do rozhodování," upřesnil.

"S našimi stranickými partnery jsme se dohodli na tom, že pozici lídra kandidátky nominuje Strana zelených, která tak učiní na své krajské konferenci 7. května. Druhou a třetí pozici nominují Piráti na své krajské schůzi 17. dubna. V první desítce by se měli objevit i zástupci Změn," přiblížil způsob sestavení kandidátní listiny krajský předseda Pirátů Stanislav Štipl.

Všechna politická uskupení nyní intenzivně pracují na volebním programu. Nyní je hotový základní koncept, který bude muset projít připomínkovým a schvalovacím procesem u všech zúčastněných subjektů. Finální podobu chtějí strany představit do konce května.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře