Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Žernov oslaví 600 let

Žernov oslaví 600 let

Email Tisk PDF

zernovNa Žernově u České Skalice vypukne v sobotu 17. června oslava šestistého výročí od první písemné zmínky. V zemských deskách z roku 1417 se píše, že: "Majitel hradu Beneš z Ryzmburku věnoval manželce své Anně 250 kop na Ryzmburce tvrzi a dvoru poplužním v městečku Žernově."

Program začne už v 9 hodin ráno ekumenickou bohoslužbou v kapli Panny Marie Sněžné na velké návsi. Pokračovat bude pietním aktem a v 11 hodin představením O Ctiborovi v podání žernovských dětí. U rozhledny bude zároveň probíhat hasičská soutěž TFA "Nejlepší hasič přežije", která bude i pro neregistrované.

"Od 12 hodin začne u rozhledny Žernov hlavní program. Koncipovali jsme ho tak, aby byl pro všechny generace, každý se v něm trochu "našel". Částečně je z vlastních zdrojů, ale hodně dílků programu je opravdu nakoupeno od profesionálů. Akce se bude konat za každého počasí. Náhradní suchá varianta neexistuje. Máme tedy připraveno cvičení matky s dětmi, stánky s řemesly, budeme tisknout loga na plátěné tašky, prodávat mince se znakem "600 let", je připravena přadlena s ovčí vlnou, perníkáři, skákací hrad pro děti. Pánové a zájemci o motorismus přivítají opravdu velkou výstavu veteránských automobilů a motorek, na obloze nám ukážou mistři kniplu letecký souboj stíhaček z II. světové války. Replika ruského JAKu 3 proti Meserschnittu 109 nebo Focke Wulfu 190, ještě uvidíme. Po celý den budete moci ochutnávat speciální edici piva, takzvanou Žernovskou šestistovku. Ještě jsou připraveny ukázky se psem, malování na asfalt, soutěže, projížďky na koních a v sokolovně bude výstava regionálních malířů. Po celou dobu se návštěvníkům budou věnovat cateringové společnosti, areál bude zčásti zastřešen. Vrcholem večera je velký koncert Police Symphony Orchestra, kterým nás stejně jako celým dnem provede Lucie Peterková z Českého rozhlasu Hradec Králové. Den zakončíme zábavou s kapelou Pro radost. Zveme všechny občany okolních obcí a měst, rodáky, sousedy," láká na akci starosta Žernova Libor Mojžíš.

Žernov bude v den oslav pro dopravu zcela uzavřen, parkoviště bude u rozhledny.

Foto Libor Mojžíš, zdroj www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře