Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Ženy mu půjčovaly, on sliboval společnou budoucnost

Ženy mu půjčovaly, on sliboval společnou budoucnost

Email Tisk PDF

ppppooollllPřípad muže, co si půjčuje a nevrací, řeší kriminální policie v Náchodě. Na 40letého muže z Mladoboleslavska podala trestní oznámení pro možný podvod koncem roku 2016 žena z Jaroměře.

"Policistům řekla, že se s dotyčným mužem v srpnu 2015 seznámila prostřednictvím internetové seznamky, nejprve si dopisovali a později spolu navázali známost. Během následující doby ji její přítel požádal o finanční výpomoc s podnikáním. Nejprve si kvůli němu tedy půjčila v bance 50 tisíc korun, na základě dalších slibů a výmluv mu pak v následujících měsících půjčila ještě dalších víc než 100 tisíc korun. Do současné doby jí muž, který jí na počátku sliboval společnou budoucnost i podíl na podnikání, splatil jen malou část a k dalšímu placení se nemá," uvedla k případu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Ještě hůře podle jejích slov dopadla kamarádka poškozené, kterou přesvědčila, aby jejímu příteli finančně vypomohla i ona, neboť sama nemá dostupný potřebný dostatek financí, které po ní přítel požadoval. Její kamarádka, aby jí pomohla v nesnázích, tedy na její naléhání zašla do banky a otevřela si úvěrový účet. Na základě obratných lží a slibů pak příteli své kamarádky postupně na jeho podnikání, výplaty, nákupy automobilů a bůhví co ještě "půjčila" více než 760 tisíc korun.

"Když se po několika měsících stále nic nedělo, přítel kamarádky nesplácel, žena důrazně řekla kamarádce, že si myslí, že byly podvedeny a vyzvala ji k podání trestního oznámení. A co řekl policistům sám podnikatel? Přiznal, že si od těchto žen půjčil peníze, ale prý chtěl vždy všechny své dluhy splatit. Jenže při bližším zkoumání jeho snah vyšlo najevo, že získané finance částečně prohrál, částečně s nimi splatil starší dluhy, či s nimi naložil jiným způsobem, než aby mu posloužily pro výdělečné podnikání, řekla dále Eva Prachařová.

A detailní pohled na podnikavého muže přinesl ještě další překvapení. Policisté přišli na to, že před těmito dvěma se seznámil s ještě minimálně třemi ženami. Také od nich si půjčil velké finanční částky a samozřejmě slíbil společnou budoucnost. Celkovou dlužnou částku dosud policisté vyčíslili na 3,5 miliónu korun.

"Policisté proto nyní zkoumají, zda muž podobným způsobem nekontaktoval i jiné ženy v České republice a nedluží jim další finanční částky. Dosud víme, že muž se vždy představil jako majitel penzionu v Malé Úpě, své přítelkyni slíbil společnou budoucnost, po čase si řekl o finanční výpomoc. Policisté nevylučují, že 40letý muž z Mladoboleslavska tímto způsobem jednal i v minulosti a žádají případné podvedené ženy, aby se přihlásily policistům náchodské kriminální služby na služební mobilní telefon 724 183 755 nebo na pevnou linku 974 534 320 k podání svědectví či trestního oznámení," dodala Eva Prachařová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře