Sobota 24.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Ženou regionu je Renata Moravcová z Dobrušky

Ženou regionu je Renata Moravcová z Dobrušky

Email Tisk PDF
seznam článků
Ženou regionu je Renata Moravcová z Dobrušky
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

Foto č. 1Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Žena regionu se uskutečnilo dnes odpoledne v hradecké Galerii moderního umění. Tato celonárodní soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu.

"Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Za všechny aktivity jim tak děkuji a jsem rád, že v našem kraji je takové množství inspirativních příběhů," řekl k patnáctce přítomných nominovaných dam hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Letošní vítězkou se v Královéhradeckém kraji stala Renata Moravcová z Dobrušky, která je již 17 let nevidomá a v plném invalidním důchodu. Našla však nový smysl života a jak říká: "Dnes už to neřeším, protože vím, že život je hezký i v té tmě." Paní Renata se poprala se životem a dokázala mnohem víc než zdravý člověk. Vlastně svými činy dává "koukavcům" na frak. Je předsedkyní regionální pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých a také předsedkyní Klubu držitelů vodících psů. Pořádá besedy ve školách a knihovnách, kde vypráví svůj příběh, a je zakladatelkou projektu Kavárna ve tmě v Dobrušce, kde se zákazníci v naprosté tmě a s páskou přes oči nechají obsluhovat nevidomým personálem a na vlastní kůži se tak mohou přiblížit jejich životní situaci.

Na druhém místě skončila Tereza Melišová. Ta je ženou mnoha tváří a aktivit: matkou, PR manažerkou, spisovatelkou a zakladatelkou projektu POMÁHAT S RADOSTÍ, jehož prostřednictvím organizuje materiální i finanční pomoc konkrétním nemocným dětem, ale i brněnské charitě, teplickému Klokánku nebo azylovému domu pro matky s dětmi v Hradci Králové a dalším subjektům. Dále je autorkou úspěšné knihy Dítě jménem Kuba, jejíž výtěžek rovněž kompletně věnuje na dobročinné účely.

Jako třetí se umístila Jaroslava Komárková, matka dvou synů, pedagožka, manažerka a v současnosti také úspěšná radní města Jičín pro školství a kulturu. Na pražské konzervatoři vystudovala hru na lesní roh a následně působila v Jihočeské komorní filharmonii. V Jičíně založila nový typ základní umělecké školy pro velmi nadané žáky, která je dnes díky jejímu neúnavnému vedení na vynikající úrovni.

V Královéhradeckém kraji byla letos nominována dvacítka žen:

Renata Moravcová
Tereza Melišová
Jaroslava Komárková

Zdeňka Seidelová
Je oblíbenou starostkou obce Přepychy, do politiky vstoupila před třemi lety a svými nesčetnými aktivitami své obci např. pomohla k titulu v soutěži Vesnice roku Královéhradeckého kraje 2017.

Zdeňka Šárová
Je spolumajitelkou rodinné firmy a ve volném čase se věnuje problematice zákona o pěstounské péči, o děti bez rodičů má opravdový zájem, aktivně pomáhá a poskytuje poradenství veřejnosti.

Marie Jírů
Je zakladatelkou vzdělávací společnosti Centrum andragogiky, kde vytváří moderní vzdělávací systémy pro dospělé, je držitelkou ceny Manažer roku a zakladatelkou organizace "Šance na vzdělání" pro znevýhodněné osoby.

Alena Křížová
Je bývalou úřednicí základní školy a současnou starostkou Deštného v Orlických horách, spolupracuje také s DSO Orlické hory, MAS Pohoda venkova a dalšími regionálními subjekty.

Miroslava Nováková
předsedkyně Klubu seniorů Pohoda v Kostelci nad Orlicí, v minulosti působila na odboru regionálního rozvoje a cestovního ruchu, kde se zásadním způsobem zasloužila o zviditelnění Podorlicka jako atraktivní turistické destinace.

Martina Berdychová
Je Poslankyně PS PČR a bývalá starostka obce Holovousy. Věnuje se ochraně přírody, cestovnímu ruchu a obnově venkova, je také politickým garantem při řešení problematiky vzdělávání neslyšících dětí.

Daniela Brázdová
Organizátorka charitativních akcí v Královéhradeckém kraji, výtěžky věnuje převážně jednotlivým oddělením místní fakultní nemocnice, za dobu svých aktivit se jí již povedlo věnovat oddělením více než jeden milion korun.

Ivana Kudrnáčová
Matka dvou synů a vedoucí odboru regionálního rozvoje a dotací, díky svým manažerským dovednostem získala pro kraj nemalé částky pro místní rozvoj, ve své obci Skalice se věnuje organizaci kulturního dění.

Bohdana Kašparová
Lektorka a pořadatelka akce "Stromeček splněných přání", jejímž prostřednictvím obdarovává děti, které jsou oběťmi domácího násilí nebo sociálního vyloučení, tuto akci podporuje pro azylový dům pro matky s dětmi v Hradci Králové.

Zdeňka Vondráčková
Je vedoucí lékárny a předsedkyně Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě, účastní se mezinárodních konferencí o této neurodegenerativní chorobě a šíří osvětu a nové informace mezi veřejností.

Jana Sieberová
Původně zdravotní sestra, emeritní prezidentka Asociace hospiců a zakladatelka domácího hospicu Duha v Hořicích, z rukou ministra kultury letos obdržela ocenění Dáma české kultury.

Monika Vrabcová
Charitativní pracovnice, přes deset let spolupracuje s Centrem pro zdravotně postižené Královéhradeckého kraje, jako dobrovolník jezdí na tábory s postiženými dětmi. Je také vedoucí sociálních služeb v o.p.s. SKOK do života.

Naděžda Machková Prajzová
Ředitelka Muzea východních Čech v Hradci králové, kde realizuje řadu kulturních projektů a aktivit nejen v ČR ale i v zahraničí, studovala německou filologii ve Vídni, Olomouci i Praze.

Vladimíra Lesenská
Je matkou dvou dospělých dcer, projektantkou a soudní znalkyní. V minulosti byla místostarostkou Týniště nad Orlicí a také krajskou zastupitelkou v poslanecké sněmovně, její hlavní doménou byla a je sociální oblast.

Jana Křížová
Ředitelka neziskové organizace PFERDA z.ú., která se zabývá integrací dospělých osob s mentálním postižením a duševním onemocněním do společnosti. Inspirací ji byla pražská kavárna, kde pracovali handicapovaní zaměstnanci.

Jana Drejslová
Oblíbená místostarostka Rychnova nad Kněžnou a bývalá středoškolská učitelka, dlouhodobě spolupracuje s Červeným křížem a jezdí jako hlavní vedoucí na letní tábory pro děti.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře