Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Žena připravila podvodným jednáním poškozené o částku 7,7 milionů korun

Žena připravila podvodným jednáním poškozené o částku 7,7 milionů korun

Email Tisk PDF
seznam článků
Žena připravila podvodným jednáním poškozené o částku 7,7 milionů korun
Strana 2
Všechny strany

juhazKrálovéhradečtí kriminalisté Odboru hospodářské kriminality rozkryli a stále rozkrývají podvodné jednání 45leté ženy z Náchodska. Ženu obvinili ze spáchání zločinu podvodu, kterého se měla dopustit prozatím na devíti poškozených. Šárku Juhászovou z Přibyslavi na Náchodsku viní z toho, že v období od ledna do května tohoto roku připravila podvodným jednáním poškozené o částku 7,7 milionů korun.

"Další škoda, kterou máme zadokumentovanou, činí zhruba 4 miliony korun. Operativním šetřením nám jsou známé další informace, že by se celková škoda, kterou Šárka Juhászová celkem za uvedené období měla způsobit, mohla vyšplhat až na více než 20 milionů korun," řekla tisková policejní mluvčí Ivana Ježková.

Obviněná žena nalákala osoby z okruhu svých známých nebo jejich známých na rychlý a snadný finanční zisk. Tvrdila, že umí zhodnotit peníze nákupem eura za 22 – 23 korun, které dokáže obratem prodat za 27 korun. Zisk, který takto osloveným lidem slíbila, byl pro ně lákavý. Částky, které jí zpočátku svěřovali ona skutečně zhodnocovala, tak je postupně navyšovali, až se v nejednom případě přehoupli přes několikamilionovou hranici. V ten okamžik ale obviněná žena přestala komunikovat nebo se začala vymlouvat na různé situace, které prý nezavinila.

"Každopádně lze říci, že dokázala všechny nám dosud známé poškozené tak ovlivnit, že jí absolutně důvěřovali a ve většině případů od ní nepožadovali ani žádné potvrzení. Peníze jí opakovaně vypláceli přímo na ruku. Často si je obratem opakovaně odnášela se slibem dalšího zúročení. Poškození u ní vídali velké objemy bankovek, ať už v korunách nebo v eurech, a to v nich vyvolávalo dojem její solidnosti. Netušili ovšem, že peníze, které jim tak ráda ukazovala, patří někomu, kdo již neúspěšně čeká na jejich vrácení. Poškozeným nikdy nezapomněla zdůraznit, aby v žádném případě nikomu o této možnosti neříkali, že se otevřela pouze pro ně a jenom proto, že se dobře znají. Věřitelům ale došla trpělivost v květnu, kdy začali podávat trestní oznámení," popsala činnost ženy Ivana Ježková.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem se kriminalisté s největší pravděpodobností oprávněně domnívají, že poškozených je daleko více. Potřebují ale znát jejich totožnost a samozřejmě i jejich svědectví. Z tohoto důvodu se rozhodli o zveřejnění identity obviněné ženy tak, aby mohli řádně zadokumentovat její trestnou činnost a státní zástupce jí mohl poslat před soud.

"Prosíme tedy všechny další poškozené nebo svědky, aby se přihlásili přímo kriminalistům na telefonní číslo 974 521 349, případně na bezplatnou linku 158," dodala Ivana Ježková.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře