Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Zámek v Novém Městě nad Metují je připraven na novou sezónu

Zámek v Novém Městě nad Metují je připraven na novou sezónu

Email Tisk PDF

zamekZámek rodiny Bartoň - Dobenín a Správa zámku v Novém Městě nad Metují srdečně zvou na otevření zámku v nové turistické sezóně. Stane se tak už o prvním dubnovém víkendu. V dubnu bude otevřeno o všech víkendech a na zámek se můžete vypravit i na Velikonoční pondělí. Už 26. dubna se také uskuteční tradiční Zámecké trhy.

Také letos se můžete těšit na prohlídky zámeckých interiérů zařízených ve stylech secese, art-deco a funkcionalismu a přitom poznat příběh rodu Bartoňů, kterým zámek patří už od roku 1908. Navštívit můžete i expozici Velorexů. Legendární tříkolky jsou k vidění v původní garáži na zámeckém nádvoří, kde se seznámíte i s příběhem tohoto vozítka.

Zámek nabízí také ubytování a to hned ve dvou stylových apartmá. Jedinečné chvíle si můžete užít i při pikniku v zámecké zahradě. V období od května do září je možné získat piknikový koš plný čerstvých dobrot pro dvě osoby.

Novinkou pro letošní rok bude prohlídkový okruh Od půdy po sklep. Při netradiční interaktivní prohlídce, která bude zpřístupněna během následujících měsíců, navštívíte půdu, historickou kuchyni a sklep a navíc budete moci zapojit také svoji zručnost. A možná potkáte i strašidlo...

Od května do srpna budou prostory zámku hostit výstavu O četnických humoreskách. Ta nabídne například kostýmy party četníků z brněnské pátrací stanice z populárního televizního seriálu, ale také noblesu a elegantní módu první republiky.

Správa zámku navíc pro zájemce připraví na nádvoří volně přístupné piano, na které si bude moci kdokoliv zahrát. Novinkou bude i miniknihovna, ze které si návštěvníci budou moci v rámci otevírací doby zámku vypůjčit knihu a usednout s ní třeba do zámeckého parku.

Zámek okem fotografa je fotografická soutěž, která bude probíhat od května do října.

Novinkou bude také letní minifestival U nás na zámku. Pohodové odpoledne vhodné i pro rodiny s dětmi se uskuteční poslední červnovou sobotu. Příchozí čeká několik hudebních vystoupení, divadelní představení, charitativní dražba piknikových košů, dětský koutek a další překvapení.

Hana Stoklasová, www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře