Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Za smrt bezdomovce si mladík odpyká 5,5 roku vězení

Za smrt bezdomovce si mladík odpyká 5,5 roku vězení

Email Tisk PDF
seznam článků
Za smrt bezdomovce si mladík odpyká 5,5 roku vězení
Strana 2
Všechny strany

muzKrajský soud v Hradci Králové vynesl v úterý 24. listopadu rozsudek nad třiadvacetiletým Danielem Haklem z Náchoda, který v dubnu letošního roku napadl na břehu řeky Metuje v Náchodě Bělovsi jednačtyřicetiletého bezdomovce litevské národnosti.

Mladík podle spisu po poškozeném třikrát hodil lahvemi od vína, muž bez domova na následky vážných zranění - zlomenin a rozsáhlého zhmoždění mozku zemřel. Hakl u soudu řekl, že svého jednání lituje. Podle soudního znalce jednal v afektu. Psychiatři u něho nezjistili duševní poruchy, pouze uvedli, že jeho osobnost je nedozrálá, ale bez známek významné disharmonie. Pro výši trestu bylo rozhodující i to, že náprava mladíka je podle nich pravděpodobná. Soud potrestal mladého muže za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti odnětím svobody na pět a půl roku, původně mu hrozilo až 15 let. Rozsudek je pravomocný.

Případ se stal letos v dubnu. U břehu řeky Metuje za hypermarketem Albert v Bělovsi byl nalezen mrtvý muž. Už na počátku vyšetřování bylo zřejmé, že zemřel násilnou smrtí. Daniel Hakl byl ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví s následkem smrti obviněn za zhruba 50 hodin od nálezu těla.

"Motivem k činu měly být podle výpovědi obviněného i hlavního svědka, který byl tomuto jednání přítomen, dlouhodobé stížnosti na chování bezdomovce v okolí obchodního domu Albert. Zástupce bezpečnostní agentury zajišťující ochranu obchodního domu se domluvil se svým známým, aby mu pomohl tento "problém" řešit. Společně šli tedy v pátek odpoledne za poškozeným do jeho improvizovaného příbytku na břehu řeky, aby mu důrazně domluvili. Obviněný muž pro zvýšení důrazu třikrát hodil lahev ležícímu muži na oblasti hlavy, z čehož dvakrát jej zasáhl tak, že mu způsobil velmi vážná zranění. Potom z místa odešli a zanechali těžce zraněného muže bez pomoci," sdělila tehdy krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Zdroj www.nachodskyswing.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře