Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Vznikla mobilní aplikace o válce 1866

Vznikla mobilní aplikace o válce 1866

Email Tisk PDF

mobil1Mobilní aplikace o prusko-rakouské válce nabízí unikátní pohled do historie. Centrum rozvoje Česká Skalice se prostřednictvím Regionálního informačního centra, které provozuje, rozhodlo přispět k oživení 150 let staré historie. Česká Skalice byla, stejně jako mnohá další města v regionu, zasažena prusko-rakouskou válkou. Letošní kulaté výročí je vhodnou příležitostí, jak si tuto významnou událost připomenout.

V Regionálním informačním centru v České Skalici proto ve spolupráci s Komitétem pro udržování památek z války roku 1866 a dalšími odborníky připravili mobilní aplikaci, která mapuje místa spojená s bitvou u České Skalice. Aplikace je však vytvořena tak, aby se postupně mohla přidávat další města, respektive bojiště.

"Aplikace je důležitým počinem, aby téma prusko-rakouské války po uplynutí letošních výročních vzpomínkových akcí znovu nezapadlo," uvedl Jiří Kmoníček, ředitel Centra rozvoje Česká Skalice. "Prostřednictvím aplikace chceme návštěvníkům regionu nabídnout alternativu k tradičně navštěvovaným turistickým cílům a umožnit jim trochu jiný pohled do historie. Místo obecných faktů ukazujeme konkrétní příběhy konkrétních lidí, míst," doplnila Radka Jansová z Regionálního informačního centra.

Mobilní aplikace s názvem Válka 1866 je dostupná pro telefony na platformách Android a iOs a je průběžně doplňována o nová místa a zajímavosti. Díky vysoké propracovanosti je možné aplikaci využít, i když se zrovna nepohybujete po Českoskalicku. Bohatá textová i obrazová dokumentace umožní uživatelům prožít příběhy vojáků či celých jednotek i z pohodlí domova.

Zdroj www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře