Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Výstavba významného dopravního propojení v centru Náchoda zahájena

Výstavba významného dopravního propojení v centru Náchoda zahájena

Email Tisk PDF
seznam článků
Výstavba významného dopravního propojení v centru Náchoda zahájena
Strana 2
Všechny strany

propojeniJednou z největších investic v letošním roce v Náchodě bude právě v tomto týdnu zahájená stavba propojení komunikací v ulicích Janáčkova a Poštovní a související vybudování viaduktu pod železniční tratí.

"Jde o stavbu navazující na investici státu prostřednictvím Správy železniční a dopravní cesty, která v těchto místech (místním známé jako "u Skály") vybuduje nový tunel, který bude sloužit pro automobilovou dopravu i pro pěší a cyklisty," upřesnil místostarosta ing. Jan Čtvrtečka.

V centru města vznikne díky stavbě nové místní komunikace, jejímž investorem je město Náchod, významné nové propojení ulic. Začátek komunikace bude v místě stávající křižovatky ulic Parkány a Poštovní, konec pak v místě křižovatky ulic Raisova a Janáčkova. Nová komunikace tak bude navazovat na ulici Poštovní vedoucí z Masarykova náměstí a ulici Janáčkovu, která se napojuje přímo na silnici I/33, tedy hlavní průtah městem – ulici Pražskou.

Stavební práce na vybudování komunikace byly zahájeny v tomto týdnu, hlavní stavební ruch začne v souvislosti s plánovanou výlukou na železniční trati Choceň-Meziměstí začátkem září.

Vybudování nového železničního mostu na trati Choceň-Meziměstí je zcela samostatnou stavbou, jejímž investorem je zmíněná Správa železniční a dopravní cesty. Finanční prostředky na celou stavbu čerpáme ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Předpokládaný termín dokončení celé akce je v červnu příštího roku. Jako zhotovitel nového dopravního propojení v centru města byla vybrána společnost EUROVIA CS, a.s. Hradec Králové s cenou 10.876.041 Kč včetně DPH.

"Tuto investici lze pro město i občany vnímat jako strategickou, protože přispěje ke zvýšení prostupnosti území pro pěší a rozložení dopravy tak, aby se v centru města netvořily dlouhé fronty, jak je známe například z ulice Volovnice. V řešení dopravy a parkování nejen v centru města chceme pokračovat i v budoucnu," dodal místostarosta Jan Čtvrtečka.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře