Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Vyšetřování listopadové vraždy v Hořenicích u Jaroměře bylo ukončeno

Vyšetřování listopadové vraždy v Hořenicích u Jaroměře bylo ukončeno

Email Tisk PDF

zbranV těchto dnech policejní komisař ukončil vyšetřování trestného činu vraždy v Hořenicích u Jaroměře z 23. listopadu 2013, z jehož spáchání byl obviněn tehdy osmnáctiletý mladík. Muž, který byl po sdělení obvinění stíhán vazebně, byl 17. března z vazby propuštěn, neboť státní zástupce akceptoval návrh na zastavení trestního stíhání.

"Již od počátku vyšetřování vyplynula akutní nutnost znaleckého zkoumání z oboru psychologie a psychiatrie, ze kterého je jasný závěr, že mladý muž trpí duševní poruchou, z důvodu které nebyl v inkriminované době schopen rozpoznat nebezpečnost svého jednání a nebyl schopen své jednání ani v danou chvíli ovládnout. Zároveň také znalec zkonstatoval, že do budoucna není tento mladík pro své okolí nebezpečný. Primárním motivem spáchání trestného činu byl totiž dle vyšetřování i znaleckého zkoumání krizový vztah mezi poškozeným a obviněným. Poškozený muž měl obviněného muže dlouhodobě ponižovat, psychicky týrat a šikanovat," vysvětlila rozhodnutí soudu tisková policejní mluvčí Ivana Ježková.

K tragické události došlo krátce 23. listopadu 2013 před půlnocí v rodinném domku v Hořenicích, kde osmnáctiletý mladík usmrtil svého pětapadesátiletého příbuzného. Vztahy mezi oběma muži měly být již delší dobu velmi napjaté.

"Osudné noci se mladík vrátil po třiadvacáté hodině domů s tím, že se pouze převlékne a opět odejde. Při odchodu ho měl jeho příbuzný slovně napadnout. Prý ho urážel a vyhazoval z domu. Vzhledem k tomu, že mladík na jeho slovní výpady nijak nereagoval, měl ho několikrát udeřit do hlavy a kopnout do boku. V té chvíli se mladý muž otočil, vytáhl nůž, který nosil stále při sobě, a dvakrát ho bodl. Zraněnému pak okamžitě zavolal záchrannou službu a podle pokynů operátorky se mu snažil poskytnout první pomoc. Muž však utrpěl taková zranění, kterým i přes rychlou pomoc na místě podlehl," popsala incident další policejní mluvčí Hana Klečalová.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře