Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Všímavý občan ukončil loupežnou sérii

Všímavý občan ukončil loupežnou sérii

Email Tisk PDF

zlodej-kabelkyZatčení, které v neděli 10. srpna 2014 následovalo po telefonátu všímavého občana na linku 158, si mladík postávající u vchodu do nákupního centra v Náchodě - Bělovsi, opravdu zasloužil. Měl totiž na svědomí již pátou krádež a jednu loupež, jak se posléze přiznal při výslechu policistům. Na další se s největší pravděpodobností právě chystal.

"Operátor na lince 158 přijal volání o podezřele vypadajícím mladém muži v neděli o půl jedenácté dopoledne. Mužský hlas oznamoval, že u nákupního centra v Náchodě  -Bělovsi již asi 40 minut stojí mladík, který si prohlíží všechny okolojdoucí. Dále oznamovatel uvedl, že si myslí, že je to tentýž mladík, kterého honil minulý týden, protože tam okradl nějakou paní o peněženku. Náchodská hlídka ihned vyrazila na místo," popsala začátek případu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle jejích slov se mladík při spatření policistů sice pokusil zmizet, ale muži zákona mu to nedovolili. V zadrženém policie posléze identifikovala 22letého mladíka z Náchoda, při výslechu se policii přiznal nejen k okradení starší paní na parkovišti před obchodním domem, ale také k dalším čtyřem krádežím peněženek na území města. Kromě krádeží pak přiznal i loupežné přepadení z předešlého odpoledne, při kterém pachatel přiběhl k 81letému seniorovi a vytrhl mu z ruky plátěnou tašku.

"Protože měl starý pán tašku omotanou kolem zápěstí a držel ji pevně, přetahoval se ním, až ho povalil na zem a chvíli ho táhl, dokud se mu nepodařilo tašku s peněženkou z ruky seniora vytrhnout. Pádem na zem utrpěl senior vážné zranění dolní končetiny. Smutné přitom je, že v tašce měl starý pán jen nákup za 84 korun a v peněžence pětikorunu," uvedla Eva Prachařová.

V současné době policisté se zadrženým mužem, mimochodem přes svém mládí policii již dobře známým pro dřívější majetkovou trestnou činnost, provádějí nezbytné procesní úkony. V případě prokázání viny v přečinech krádeží, nedovolené manipulace s platební kartou a ze zločinu loupeže mladíkovi hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do dvanácti let. Vzhledem k závažnosti případu převzal další vyšetřování krajský výjezd.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře