Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Vila Čerych nabídne v listopadu zajímavé akce

Vila Čerych nabídne v listopadu zajímavé akce

Email Tisk PDF
seznam článků
Vila Čerych nabídne v listopadu zajímavé akce
Strana 2
Všechny strany

vilacerych1Stejně jako říjen se i listopad ve Vile Čerych ponese v duchu oslav 100 let od založení Československa. Nechte se nalákat na zajímavé akce, přednášky, nebo koncerty – a to vše v prostředí prvorepublikového sídla rodiny Čerychovy.

Od 5. listopadu budete mít možnost navštívit výstavu s názvem Architektura ve službách První republiky. Výstava vás seznámí s významnými prvorepublikovými stavbami Královéhradeckého kraje. V rámci výstavy se uskuteční vernisáž – na tu jste zváni v pondělí 5. listopadu. Dále se k výstavě váže přednáška pana Jiřího Balského, ředitele Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Josefově. Na tu se můžete těšit v pondělí 12. listopadu. Samotná výstava je přístupná do 29. listopadu.

Páteční odpoledne 16. listopadu bude patřit přednášce paní PhDr. Jany Hofmanové. Ta přiblíží různě vnímané role T. G. Masaryka v dějinách: bořitel Rakouska-Uherska, zakladatel Československé republiky, v níž utvářel oficiální podobu demokratického prezidenta. Přednáška T. G. Masaryk – Cesta k samostatnému československému státu začíná v 17 hodin.

Na přednášku naváže koncert Hudba v myšlenkách Masarykových. V pořadu zazní skladby českých a slovenských autorů od 19. století až po současnost (A. Dvořák, L. Janáček, B. Martinů, J. Hatrík, J. Macek, P. Zagar, V. Trojan a další).

V úterý 20. listopadu ve Vile Čerych představí paní Rezková a paní Špatenková knihu Nebylo jim souzeno žít. Ta je věnována sokolským hrdinům, kteří se účastnili sokolského odboje. Kniha přiblíží pohnuté osudy 160 sokolů a sokolek z župy Podkrkonošské-Jiráskovy a župy Orlické, kteří byli vězněni a popraveni či umučeni během druhé světové války.

Zajímavé vyprávění o cestě kolem světa na staré motorce Bramboře vás čeká 22. listopadu. Vyprávět bude Kateřina Kadlusová a František Nykl, kteří vás zavedou do 29 zemí celého světa.

Pátek 23. listopadu bude patřit vzdělávání. Vila Čerych bude místem setkání škol a institucí Královéhradeckého kraje zabývajících se ekologickou výchovou. Letošním tématem je aktivní občanství. Na setkání vás zve Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy SEVER, Centrem rozvoje Česká Skalice a Královéhradeckým krajem. Zájemci se mohou jen do 31. října!

Po letní pauze se do Vily Čerych vrací oblíbené Relaxační malování. Na to se můžete těšit v pátek 23. listopadu. Suchým pastelem se bude malovat úplňková magická levandulová mandala, nebo andělé a nebeská zář.

Poslední akce tohoto přehledu, na kterou vás zveme, jsou Adventní trhy a Mikuláš ve Vile Čerych. Ty vás čekají v sobotu 1. prosince. Budete si moci zakoupit tradiční výrobky a u některých také zhlédnout jejich výrobu, zaposlouchat se do vystoupení pěveckého souboru ZUŠ Česká Skalice, nebo ochutnat svařené víno, nealkoholický punč, klobásy, a jiné pochutiny. Od 15 hodin čeká na ty nejmenší loutkové představení s názvem "Jak to bývá u medvědů". Následovat bude Mikulášská nadílka.

Bližší informace o časech, vstupném, kontakty a další najdete na webu www.centrumrozvoje.eu.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře