Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Vedení Nového Města nad Metují a rodina Bartoň - Dobenín podepsali memorandum o vzájemné spolupráci

Vedení Nového Města nad Metují a rodina Bartoň - Dobenín podepsali memorandum o vzájemné spolupráci

Email Tisk PDF
seznam článků
Vedení Nového Města nad Metují a rodina Bartoň - Dobenín podepsali memorandum o vzájemné spolupráci
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

memo1Na novoměstském zámku bylo ve středu slavnostně podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci v oblasti péče o kulturní dědictví na území města Nové Město nad Metují. Za Nové Město nad Metují dokument podepisoval starosta Petr Hable, za vlastníka zámku pan Joseph Michael Bartoň - Dobenín.

Memorandum bylo podepsáno ve Velké pracovně zámku. Jeho cílem je vytvoření rámce pro vzájemnou spolupráci mezi městem Nové Město nad Metují a vlastníkem nejvýznamnější kulturní památky na území města – areálu zámku Nové Město nad Metují.

"Podpisem memoranda chceme především prohloubit již stávající spolupráci se zámkem a společně postupovat při péči o kulturní dědictví a propagaci města. Úzké propojení vzájemných aktivit nepochybně povede k ještě větší atraktivitě našeho města pro turisty a návštěvníky," uvedl starosta města Petr Hable.

"Jsem velmi rád, že jsme se mohli sejít k podpisu toho dokumentu důležitého pro obě strany. Jsme si vědomi skutečnosti, že zámek je největším turistickým lákadlem Nového Města nad Metují, a proto vítáme zájem města na prohloubení naší spolupráce. Zároveň jsem přesvědčen, že naší straně podpis memoranda pomůže při získávání finančních prostředků z externích zdrojů, zejména na probíhající projekt komplexní rekonstrukce zámecké zahrady," sdělil Joseph Michael Bartoň - Dobenín.

V memorandu je mimo jiné deklarováno, že se obě strany budou vzájemně informovat o zásadních projektech a záměrech týkajících se nemovitých kulturních památek ve vlastnictví města Nové Město nad Metují a rodiny pana Josepha Michaela Bartoň - Dobenína, budou spolupracovat při obnově a správě výše uvedených nemovitých kulturních památek vytvářejících genius loci města a budou se vzájemně informovat o dalších významných plánovaných rozvojových aktivitách na území města.

"Jsem přesvědčen, že pro obě strany byl podpis memoranda do určité míry zlomovým okamžikem. Poprvé v historii vzájemných vztahů bylo jasně deklarováno, že chceme vzájemnou spolupráci rozvíjet a podporovat se při všech zásadních aktivitách spojených s rozvojem našeho města i novoměstského zámku," sdělil místostarosta Ing. Michal Beseda, MBA.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře