Neděle 25.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V sobotu začínají v České Skalici Jiřinkové slavnosti

V sobotu začínají v České Skalici Jiřinkové slavnosti

Email Tisk PDF
seznam článků
V sobotu začínají v České Skalici Jiřinkové slavnosti
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

P9082635Každoročně v září se v České Skalici na Náchodsku konají Jiřinkové slavnosti, které mají tradici již od roku 1837.

Do jejich programu nedomyslitelně patří výstava jiřinek v Muzeu Boženy Němcové ve dnech 7. až 9. září. V areálu muzea a na maloskalické tvrzi můžete zhlédnout tisíce řezaných květů i výsadeb. Tento projekt se uskuteční s finanční podporou Královéhradeckého kraje. Výsadbu a řezané květy vystavují členové jiřinkářské společnosti Dagla z východních Čech, Exnarovo zahradnictví z Velkého Třebešova a Langrovo zahradnictví z Rájce-Jestřebí. Objednávkový prodej hlíz. Občerstvení v muzejní kavárně. Areál je otevřený každý den od 9 do 17 hodin. Výstavu zpestří doprovodný program, z něhož vybíráme koncertní vystoupení Jana Matěje Raka s programem Ježkovy VWoči v pátek 7. září.

V sobotu i neděli si můžete vyzkoušet některou z výtvarných dílen, aranžování jiřinek nebo malování na hedvábí. Nedělní odpoledne zpestří koncert Big bandu Dvorský ze Dvora Králové nad Labem.

V sobotu 15. září 2018 ve 20 hodin bude zahájen tradiční Jiřinkový ples v prostorách českoskalické sokolovny. K tanci a poslechu zahraje skupina Geny ze Rtyně v Podkrkonoší. Předprodej vstupenek od 1. 9. 2018 v Regionálním informačním centru v České Skalici na třídě T. G. Masaryka, tel. 491 453 870, mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Letošní Jiřinkové slavnosti vyvrcholí Svatováclavským posvícením a dožínkami v pátek 28. září 2018. Z maloskalické návsi vyjde zpívané procesí ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Malé Skalici, kde se uskuteční slavná mše svatá s muzikou. Následovat bude dožínkový vinš u ratibořického zámku kněžně Zaháňské a posvícenská hostina s rozvernými písněmi a bujarými tanci jako oslava ukončení sklizně na dvoře mlýna. Více na samostatných plakátech. Sledujte www.barunka.org. Pořádá Folklorní soubor Barunka, Česká Skalice.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře