Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V silvestrovském sjezdu na čemkoliv zvítězili Jája, Pája, děda Lebeda a řezník Krkovička. Rozhodl jediný hlas

V silvestrovském sjezdu na čemkoliv zvítězili Jája, Pája, děda Lebeda a řezník Krkovička. Rozhodl jediný hlas

Email Tisk PDF
seznam článků
V silvestrovském sjezdu na čemkoliv zvítězili Jája, Pája, děda Lebeda a řezník Krkovička. Rozhodl jediný hlas
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

sjez1Poslední den v roce 2013 se na Prodance v Červeném Kostelci konal další, již 13. silvestrovský sjezd na čemkoliv. Na svahu, který opět nepokrýval ani centimetr sněhu, se více jak dvěma stům diváků představilo šest posádek. Ceny za první místo si odnesly postavy z večerníčku o Jájovi a Pájovi, když porazily nebezpečně vyhlížející tankovou jednotku o jediný hlas.

13. ročník oblíbeného silvestrovského sjezdu na čemkoliv pořadatelům štěstí nepřinesl. Opět – již posedmé v řadě – se sjížděla Prodanka beze sněhu. I přes již obvyklou nepřízeň zimního počasí se pořadatelům nahlásilo do soutěže šest posádek: Děda s kočárkem, Ivánek i s prasosaněmi (nebo saňoprasetem?), děti na plachtě s návodem k použití, dva vánoční dárky s nožičkami, kompletní obsazení pohádky o Jájovi a Pájovi a tanková sekce střílející ostrými.

Poté, co si týmy vylosovaly startovní čísla, mohla začít samotná soutěž. Sjezd probíhal většinou za účasti tahačů či strkačů, čímž byla zajištěna nejen rychlost posádek, ale také to, že se všechny týmy dostaly do cíle, a ty, které měly dostatek sil nebo kolečka, dokonce dvakrát. Publikum ocenilo všechny výkony nadšeným potleskem. K dobré náladě diváků přispělo i občerstvení a nezbytné karamboly. Ty se naštěstí – pokud nepočítáme osudový střet saňoprasete (nebo prasosaní?) s řezníkem Krkovičkou – obešly bez újmy na zdraví.

Mezi první a druhou jízdou mohli diváci hlasovat prostřednictvím lístků, jichž bylo během soutěže rozdáno téměř dvě stě. Sčítání bylo napínavé až do úplného konce a výsledek byl velmi těsný – o jediný hlas zvítězil řezník Krkovička a spol. před vojáky, jimž k prvenství nepomohly ani pyrotechnické efekty. Na třetím místě skončily s odstupem chodící dárky.

Akce končila v uvolněné a přátelské atmosféře, a tak mohli být pořadatelé spokojeni. Tedy alespoň částečně... "V průběhu letošního roku podáme na zasedání rady města žádost o dvě až tři sněhová děla," pravil rozhodně po skončení soutěže jeden z pořadatelů děda Lebeda alias Josef Řezníček. Doufejme proto v přízeň vedení města a třeba se příští rok dočkáme i toho, o čem vyprávějí pamětníci: sněhu na silvestrovské Prodance.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře