Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V Ratibořicích se rozmohlo parkování na nedovolených místech

V Ratibořicích se rozmohlo parkování na nedovolených místech

Email Tisk PDF
seznam článků
V Ratibořicích se rozmohlo parkování na nedovolených místech
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

dsc01968Nečekané problémy provázely zahájení turistické sezóny v Babiččině údolí. Parkoviště byla plně obsazená. Někteří návštěvníci parkovali svá vozidla na louce u Loveckého pavilonu. Pracovníci správy státního zámku Ratibořice na louce napočítali až 104 automobilů!

„Neukázněné chování návštěvníků nás nutí k přijetí organizačních opatření v chráněném území Babiččina údolí v Ratibořicích,“ prohlašuje kastelán ratibořického zámku Ivan Češka.

Orgány ochrany přírody (Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, správa Chráněné krajinné oblasti Broumovsko) v součinnosti s památkovou péčí a s Městským úřadem v České Skalici připravují organizační a dopravní opatření v zájmu ochrany hodnot chráněného území. To je totiž ohrožováno neukázněným chováním návštěvníků, kteří naprosto neomaleně parkují na cizích pozemcích a nechávají v údolí volně pobíhat psy.

Situace vyvrcholila tím, že při zahájení sezony v Ratibořicích o letošních Velikonocích, parkovala zhruba stovka automobilů na louce pod zámkem za silnicí směrem k loveckému pavilonu. „To je pro nás naprosto nepřijatelné, jedná se o louky, které jsou významné výskytem vzácných rostlin a živočichů. Ve spolupráci s pracovníky CHKO Broumovsko budujeme v současné době dočasné zábrany, které zamezí řidičům parkovat auta na trávě. Zároveň jednáme o intenzivně o získání dalších pozemků, které bychom rádi využili pro vybudování parkovacích ploch pro návštěvníky Ratibořic “, uvedl k dané problematice starosta města Česká Skalice Martin Staněk.

Neukáznění návštěvníci Babiččina údolí svým počínáním poškozují luční porosty v době jejich probuzení k růstu také tím, že chodí mimo vyznačené cesty. Nepřijatelný je také volný pohyb psů, kteří můžou plašit volně žijící zvěř a zahnízděné ptactvo. „Prosíme, věnujte těmto opatřením a svému pohybu i chování v chráněném území náležitou pozornost, abyste se nevystavovali možným sankcím vyplývajícím z platné legislativy ve vztahu k ochraně přírody a památkové péči!“, žádá veřejnost Ivan Češka.

Strážníci městské policie a pracovníci správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko proto označili sjezdy na louky červenobílou páskou, která má zamezit vjezdu. O dalších souvisejících opatřeních vás budeme průběžně informovat.

Foto Ivan Češka (správa zámku) a Kateřina Kejzlarová (CHKO), zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře