Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V novém roce už zloději chytili dech

V novém roce už zloději chytili dech

Email Tisk PDF

vozidloPrvní lednový víkend roku 2015 policisté náchodského regionu již začali řešit několik vloupání a krádeží.

"Dosud nezjištěný zloděj se ve večerních hodinách 1. ledna 2015 vloupal do objektu obchodní společnosti v České Skalici, z níž následně odcizil dodávkové vozidlo Iveco. Nutno však dodat, že dokonale zvládnutou akci zloděj neměl. S ukradeným autem dojel pouze několik kilometrů k přehradní nádrží Rozkoš, kde ho mírně nabourané zanechal. Při opuštění vozu s sebou vzal autorádio v hodnotě 500 korun. Během vloupání do firmy však způsobil poškozením mechanizmů automatické brány škodu 50 tisíc korun, dalších 20 tisíc korun pak na odcizeném vozidle. Po zloději nyní policisté pátrají," popsala první krádež nového roku tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle její informace krátce po půlnoci 2. ledna 2015 se kdosi násilím podíval do zaparkovaného osobního vozu Audi majitele z Prahy. Policisté z Obvodního oddělení v Novém Městě nad Metují přijali oznámení o rozbití bočního okénka a násilném vniknutí do vozu před jedním z domů ve městě. Pachatel z vozu odcizil peněženku s platebními kartami a osobními doklady. Majiteli tím způsobil škodu 15 tisíc korun.

Po dosud nezjištěném zloději pátrají policisté z Obvodního oddělení v Hronově. Pachatel o víkendu 3. až 5. ledna 2015 rozbil boční výplň okna u prodejny s potravinami a vnikl dovnitř. Z celého interiéru ho zajímala pouze chladící vitrína, z níž sebral čtyři štangle salámu a zase zmizel. Při svém zlodějském výpadu majiteli způsobil škodu na rozbitém okně a odcizené uzenině ve výši 2 tisíce korun. Po pachateli, kterému v případě dopadení hrozí za vloupání až dvouletý trest odnětí svobody, nyní policisté pátrají.

"Další vykradené vozidlo zaznamenali muži zákona v Náchodě před místním zimním stadionem. V neděli 4. ledna 2015 ve večerních hodinách někdo rozbil boční okénko u zaparkovaného BMW a z vozu ukradl peněženku s doklady a finanční hotovost tisíc korun. Po pachateli této krádeže i všech ostatních pachatelích policisté pátrají. Nejlepší prevencí před krádežemi tohoto druhu však stále zůstává rada, aby lidé v autech nenechávali viditelně žádné věci, které by mohly nalákat nějaké nenechavce," dodala Eva Prachařová.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře