Thursday 26.May 2022

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V náchodské nemocnici se rozeběhla další rekonstrukce s cílem zlepšit prostředí pro rentgen i ultrazvuk

V náchodské nemocnici se rozeběhla další rekonstrukce s cílem zlepšit prostředí pro rentgen i ultrazvuk

Email Tisk PDF
seznam článků
V náchodské nemocnici se rozeběhla další rekonstrukce s cílem zlepšit prostředí pro rentgen i ultrazvuk
Strana 2
Všechny strany

nemocMimo hlavní výstavbu nového pavilonu v Oblastní nemocnici Náchod se v těchto dnech rozeběhly v areálu další práce. Tentokrát se úpravy týkají stávajících budov, kde se zlepší prostředí pro pacienty radiologického oddělení. Rekonstrukce bude probíhat až do jara příštího roku a za plného provozu. Může tak docházet k občasným krátkodobým odstávkám některých pracovišť, a to z důvodu stěhování.

V rámci digitalizace rentgenových pracovišť dojde ke stavebním úpravám stávajících prostor v budovách A a D v dolním areálu a v budově B v horním areálu nemocnice. "V ambulantním pavilonu dojde v 1. NP k přeměně pracoviště ultrazvuku na skiagraf a v prostorách stávajícího ředitelství ve 2. NP budou nově pro pacienty umístěny ultrazvukové vyšetřovny. Ředitelství se přestěhuje provizorně do uvolněných prostor po nedávno přestěhované ambulantní rehabilitaci. V budově D pak v 1. NP dojde k přeměně pracoviště rentgenu na vyšetřovnu ultrazvuku, a dále vznikne nové zázemí pro personál v podobě dvou šaten, pokoje lékařů a recepce s kartotékou," popisuje hlavní změny technický náměstek ON Náchod Miroslav Bůžek.

Stavební práce budou znamenat vybourání stávajících příček, podlah i podhledů, provedeny budou nové instalace vzduchotechniky či nenosné lehké příčky. Ve finále dostanou místnosti nové podlahy i podhledy. Drobné stavební práce proběhnou i v budově B v horním areálu.

"Cílem těchto úprav je vytvoření oddělených pracovišť UZ a RDG, od čehož si slibujeme vyšší komfort a snadnější orientaci pro pacienty v areálu nemocnice ale i zlepšení komfortu pro personál. Po dostavění nového pavilonu budou prostory využity pro jiná oddělení. Stavební práce by měly trvat šest měsíců," řekl náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví.

Po celou dobu budou oddělení v provozu. "Prosíme pacienty o shovívavost a respektování případných omezení. Přesuny pracovišť pro pacienty vyznačíme odpovídajícím značením, případně se mohou doptat na infocentru. V určeném období dojde také k omezení provozu některých pracovišť, a to na dobu nezbytně nutnou např. pro stěhování přístrojů apod. O přesných termínech budeme pacienty předem informovat," dodává Miroslav Bůžek.

Zakázku za více jak 14,3 milionu korun bez DPH provádí společnost CE-ING, s. r. o. Investorem je Královéhradecký kraj.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře