Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V Náchodě zbývá vyměnit ještě asi 800 řidičských průkazů

V Náchodě zbývá vyměnit ještě asi 800 řidičských průkazů

Email Tisk PDF

prukŘidičské průkazy vydané v rozmezí od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004 byli jejich držitelé povinni vyměnit nejpozději do 31. prosince 2013. Uplynutím této lhůty pozbyly platnost, přičemž rozhodující pro povinnost výměny je právě datum jeho vydání nikoli typ řidičského průkazu. Jen v Náchodě zbývá vyměnit ještě asi 800 řidičských průkazů.

Řídí-li osoba motorové vozidlo s průkazem, který pozbyl platnost, dopouští se přestupku, za který lze uložit Policií ČR pokutu ve výši dva tisíce korun, ve správním řízení pak od 1500 do 2500 korun. V případě, že držitel řidičského oprávnění již nehodlá řídit motorová vozidla, může se vzdát řidičského oprávnění. To však musí písemně oznámit příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (na přepážce je dostupné čestné prohlášení o "vzdání se skupin").

"Registr řidičů Městského úřadu v Náchodě eviduje přibližně 800 držitelů, kteří doposud o výměnu řidičského průkazu nepožádali," upřesnil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Bc. Miroslav Simon situaci v Náchodě a dodal, že řidičské průkazy se i nadále vyměňují podle příslušnosti dle místa trvalého pobytu na území České republiky.

Provozní doba Registru vozidel a řidičů MěU Náchod pracoviště Němcové 2020 (vedle polikliniky) je v pondělí a středu od 8 do 17 hodin a úterý a čtvrtek od 8 do 14 hodin. V pátek je zavřeno.

A co je k výměně ŘP zapotřebí? Žádost o vydání řidičského průkazu obdržíte na pracovišti obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Dále s sebou musíte mít platný doklad totožnosti, průkazovou fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm a řidičský průkaz, který podléhá povinné výměně. V pokladně zaplatíte poplatek 50 korun.

Nový průkaz bude vydán přibližně do 20 dnů od podání žádosti. Po uplynutí lhůty pro povinnou výměnu, tedy od 1. ledna 2014 si žadatelé musí připravit 50 korun na úhradu správního poplatku, případně 500 korun pokud budou žádat o vydání do pěti pracovních dnů od podání žádosti.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře