Neděle 14.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V Náchodě vznikne díky Nadaci ČEZ nové atraktivní sportoviště pro náctileté

V Náchodě vznikne díky Nadaci ČEZ nové atraktivní sportoviště pro náctileté

Email Tisk PDF
seznam článků
V Náchodě vznikne díky Nadaci ČEZ nové atraktivní sportoviště pro náctileté
Strana 2
Všechny strany

cez1TKoncem minulého týdne byla na základě výsledku veřejné zakázky malého rozsahu uzavřena smlouva o dílo se zhotovitelem B plus P spol. s r. o., Červený Kostelec. Předmětem smlouvy je zhotovení nového a uživatelsky atraktivního sportoviště pro věkovou kategorii náctiletých a dříve narozených v lokalitě sídliště na Plhově.

"Město Náchod v posledních letech zainvestovalo hned několik hřišť pro děti. Přesto zde stále chybělo hřiště, které by bylo velmi zajímavé pro kategorii, která již odrostla skluzavkám a pískovištím a přesto má potřebu svoji energii ventilovat, a to třeba směrem ke zlepšení své fyzické zdatnosti nebo prosté soutěživosti mezi svými vrstevníky. Proto jsme vybrali vhodnou lokalitu a zpracovali projektový záměr," uvedl starosta Náchoda Jan Birke.

S nápadem oslovit s žádostí o příspěvek Nadaci ČEZ přišel místopředseda vlády a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek. "S žádostí bylo město Náchod úspěšné a Nadace ČEZ začátkem září přislíbila dotaci ve výši 300 tisíc korun. To představuje téměř polovinu nákladů na realizaci sportoviště, které v Náchodě doposud chybělo. Věřím, že se hřiště stane příjemným místem pro setkávání mladých lidí, kteří zde budou moci smysluplně trávit volný čas," uvedl Pavel Bělobrádek.

Samotná realizace hřiště řeší využití části pozemku na sídlišti Plhov v blízkosti Kostelecké ulice, mezi obytnými panelovými bloky s č.p. 1828 a 1825-27. Plocha má aktuálně asfaltový kryt a je ohraničena zahradním obrubníkem. Na tomto prostranství bude vybudováno sportovní hřiště pro děti staršího věku a mládež s použitím moderních a atraktivních cvičebních sestav Street Workout a SlackLine. Sportovní hřiště by mělo napomoci dětem, mládeži a dospělým s rozvojem tělesné motoriky a zvyšováním fyzické kondice. Tyto druhy cvičebního nářadí a zařízení vyvolávají u uživatelů přirozenou soutěživost. Předmětem předloženého projektu je zachování stávající asfaltové plochy a odstranění dosavadního vybavení (volejbalové kovové sloupky). Na plochu budou bez dalších úprav nainstalovány jednotlivé díly sportovního vybavení s antivibračními tlumícími deskami.

Celkové finanční náklady si vyžádají 687.803,93 Kč, z toho 300.000 Kč bude hrazeno Nadací ČEZ. Slavnostní otevření hřiště za účasti zástupců města Náchoda a Nadace ČEZ je plánováno na pondělí 2. listopadu od 13 hodin.

obrazek_10

obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře