Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V Náchodě se představily složky Integrovaného záchranného systému

V Náchodě se představily složky Integrovaného záchranného systému

Email Tisk PDF
seznam článků
V Náchodě se představily složky Integrovaného záchranného systému
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Všechny strany

f a 4088 195216895V sobotu 17. září 2016 připravili policisté, hasiči a zdravotníci v Náchodě celodenní program, který přiblížil práci všech složek Iintegrovaného záchranného systému na Náchodsku. Na malé i velké návštěvníky Masarykova náměstí, Karlova náměstí i prostoru u Tepny čekal po celý den náročný, ale především zábavný a poučný program, který vypovídal o práci všech záchranářů.

Policie ČR v letošním roce slaví 25 let své novodobé existence, Hasičský záchranný sbor se letos může pochlubit dokonce 45 lety profesionální práce hasičů na Náchodsku.

V Náchodě nechyběly ukázky veškeré techniky i zásahů Hasičského záchranného sboru, Policie ČR a Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a pozvání přijala také Městská policie Praha s ukázkou výcviku koní. Děti si mohly zasoutěžit v mnoha disciplínách na Karlově náměstí nebo zazpívat se skupinou Maxim Turbulenc na Masarykově náměstí. Dospělí pak změřili síly ve veslařské soutěži, díky jejímuž výtěžku ze startovného se podařilo vybrat neuvěřitelných 19 tisíc korun, které prostřednictvím o.p.s. Popálky pomohou v léčbě paní Jarmile Zelené.

Součástí programu bylo také předání medailí příslušníkům Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby, které předávali plk. JUDr. David Fulka, pověřený zastupováním ředitele krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, plk. Ing. František Mencl, ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, MUDr. Jiří Mašek - ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, Jan Birke, starosta města Náchod, plk. Petr Truxa, DiS., pověřený zastupováním vedoucího územního odboru policie Náchod, plk. Ing. David Pouč, ředitel Územního odboru Náchod Hasičského záchranného sboru KHK a MUDr. Zdeněk Tichý, ředitel Oblasti Sever Zdravotnické záchranné služby.

Hasiči a policisté přijali z rukou svých funkcionářů resortní medaile, starosta města Jan Birke pak předal ocenění za mimořádný přínos pro město Náchod a jeho občany: por. Františku Hnízdilovi, DiS., služebně zařazen na Oddělení obecné kriminality v Náchodě pprap. Davidu Bekovi, technik Hasičského záchranného sboru KHK, Františku Šimkovi - dobrovolný hasič, zakladatel a velitel Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Náchod od jejího založení v roce 1999 až do svého odchodu do důchodu, Bc. Monice Praunové, DiS. - od roku 2004 vedoucí záchranářka oblasti Náchod a zároveň je první ženou - řidičkou vozidla ZZS v Královéhradeckém kraji, Václavu Zvoníčkovi - dříve strážník, nyní operátor městského kamerového systému, který dlouhodobě zodpovědně a obětavě vykonává svou službu. Jeho způsob jednání a komunikace s oznamovateli přispívá k utváření dobrého jména Městské policie Náchod a svým přístupem k plnění pracovních povinností dává příklad mladým strážníkům.

Čestné uznání obdržel z rukou starosty: Bc. David Kult - dopravní inženýr Dopravního inspektorátu Policie ČR, územní odbor Náchod - za mimořádně profesionální přístup k řešení dopravy v náchodském regionu, mjr. Ing. Miroslav Josefi - velitel stanice Náchod - upřímné poděkování za 24 let výkonu služby ve prospěch občanů města Náchod.

Celým programem provázel moderátor Ondra Pokorný. Mediálním partnerem akce bylo Hitrádio MAGIC.

Zdroj www.mestonachod.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře