Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V Náchodě byla zahájena stavba minerálkovodu

V Náchodě byla zahájena stavba minerálkovodu

Email Tisk PDF
seznam článků
V Náchodě byla zahájena stavba minerálkovodu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

minerálkovod 24

V pátek 17. srpna dopoledne byla v Náchodě-Bělovsi zahájena stavba minerálkovodu, který propojí vrty Jan a Běla s objektem Malých lázní. Tyto vrty byly osvědčeny jako přírodní léčivé zdroje minerální vody a plynu na začátku letošního roku.

Veřejná zakázka na stavbu minerálkovodu proběhla v červnu letošního roku. Jako dodavatel byla vybrána velkopoříčská firma Alprim CZ, která v pátek zahájila stavební práce.

"Výstavba objektů čerpací stanice nad jímacími vrty, trubních rozvodů mezi nimi, úpravny vody a technologické šachty Malých lázní bude dokončena do konce listopadu. Součástí prací je i přípojka nízkého napětí k čerpacím stanicím či optický sdělovací kabel mezi čerpacími stanicemi, úpravnou vody a technologickou šachtou Malých lázní,"upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

Zahájení výstavby minerálkovodu navazuje na již probíhající stavbu vily Komenský s navazující kolonádou, která by měla být dokončena do října letošního roku. Následně bude probíhat stavba úpravny vody a instalace technologie, která bude sloužit k odarzenování minerální vody určené pro pitné kůry u veřejných pítek v Malých lázních. Těch bude vybudováno celkem 13, sedm bude pro vodu z vrtu Jan, šest pro vodu z vrtu Běla a 13. pítko bude sloužit také pro průtok vody v zimním období.

Nezbytnou součástí jednotlivých kroků, které povedou k obnově lázeňství v Náchodě-Bělovsi, je rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR z konce července t.r., kterým povoluje využívání přírodních léčivých zdrojů minerální vody a plynu jímaných zmíněnými vrty. Tento důležitý dokument nabyl právní moci právě v tomto týdnu a z hlediska lázeňského zákona již nic nebrání v cestě využít minerální vodu například k pitným kúrám či koupelím.

"Mám z postupu k obnově lázeňství krok za krokem upřímnou radost. A věřím, že nejen já, ale všichni Náchoďáci. Proto jsme se rozhodli vypsat anketu, ve které společně vybereme dva názvy pro minerální vodu, kterou ochutnáme z nových pítek již na jaře 2019. Připravujeme anketu na sociálních sítích, její spuštění na Facebooku města plánujeme v prvním zářijovém týdnu," dodal starosta Jan Birke.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře