Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V České Skalici skončí hazard, ale spolky o peníze nepřijdou

V České Skalici skončí hazard, ale spolky o peníze nepřijdou

Email Tisk PDF

cesNa jednání městského zastupitelstva 29. června 2015 naplnilo zastupitelstvo dlouhodobý plán a přání většiny občanů a tím je regulace hazardu. Plán vznikl také na základě podnětů při zpracování strategického plánu rozvoje města Česká Skalice. Přítomnost heren trápí obyvatele města spisovatelky Boženy Němcové již delší dobu. Tento patologický jev je velkým problémem. Omezení hazardu ochrání občany a napomůže značně k udržení veřejného pořádku.

Město vydalo obecně závaznou vyhlášku číslo 1/2015 omezující úplně hazard na celém území města bez výjimek. Účinnost vyhláška nabyde 1.1.2016. Licence vydané místním orgánem na výherní hrací přístroje zaniknou ke dni 31.12.2015. Zbylé přístroje, které povoluje Ministerstvo financí ČR, budou postupně rušeny tak, jak budou probíhat řízení o odebrání licencí.

"Věřím, že ministerstvo bude v tomto vstřícné a pružné a v průběhu roku 2016 pořídí řádně zrušit udělené licence," říká starosta města Martin Staněk. "Z našeho města pak kompletně zmizí herny," dodává.

"Odhadujeme, že město přijde o necelé dva miliony korun ročně na odvodech z hracích přístrojů. Chybějící prostředky v téměř 90milionovém rozpočtu města, jsou již v současné době nahrazovány z realizovaných úspor," prohlašuje starosta. Přehodnocují se smluvní vztahy, provozní úspory a také personální úspory mezi kmenovými zaměstnanci.

Starosta Martin Staněk toto komentuje: "Velmi se nám osvědčila spolupráce s Úřadem práce. Jeho příspěvek na pracovní pozice do značné míry pokrývá náklady na tyto zaměstnance. Podařilo se nám díky této spolupráci velmi zlepšit úklid celého města a to včetně turisty hojně navštěvovaných Ratibořic."

Konce hazardu se nemusí místní spolky obávat. O peníze, které město rozděluje a podporuje významně jejich činnost, totiž nepřijdou. Ročně se jedná o částku ve výši dvou milionů korun. "Tuto částku i díky úsporám v rozpočtu zachováme ve stejné výši do příštích let. Radnice chce být na dále hlavním podporovatelem fungování neziskových organizací v našem městě," uzavírá problematiku hazardu v České Skalici.

Foto Jan Holý, www.ceskaskalice.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře