Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko ÚOHS: Zrušení tendru na modernizaci náchodské nemocnice bylo v souladu se zákonem

ÚOHS: Zrušení tendru na modernizaci náchodské nemocnice bylo v souladu se zákonem

Email Tisk PDF

nemocKraj zrušil tendr na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod v souladu se zákonem. Takový je verdikt Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který zrušení miliardové veřejné zakázky zkoumal na návrh jedné stavební firmy. Kraj tak může vypsat novou zakázku, jejíž odůvodnění budou schvalovat krajští zastupitelé na mimořádném jednání v pondělí 23. května 2016.

Antimonopolní úřad přezkoumal případ ve všech souvislostech a po zhodnocení podkladů rozhodl o zamítnutí návrhu, který se týkal zákonnosti zrušení zadávacího řízení, a podle kterého bylo zrušení tendru nedostatečné odůvodněné. "Úřad se ztotožnil se zjištěními, že soupis stavebních prací, dodávek a služeb, jenž byl součástí zadávací dokumentace, obsahoval nejasnosti, které způsobovaly jeho rozpor s právními předpisy. Úřad dokonce uvádí, že není sporu o tom, že soupis stavebních prací obsahuje rozpor s příslušnou prováděcí vyhláškou," řekl radní pro oblast investic Josef Dvořák k rozhodnutí ÚOHS. Rozhodnutí úřadu by mělo nabýt právní moci 31. května.

Čekání na rozhodnutí antimonopolního úřadu, zda bylo zrušení tendru zákonné, bylo hlavním důvodem, proč dosud kraj nevyhlásil tendr na přestavbu náchodské nemocnice znovu. "Nyní nám už ve vypsání nové zakázky nic nebrání. V pondělí 23. května 2016 se sejde mimořádně krajské zastupitelstvo, kterému předložíme návrh na schválení odůvodnění této zakázky. Poté může vyhlásit veřejnou zakázku rada kraje, která tak učiní bez zbytečných průtahů. Tendr by se tak měl rozběhnout nejpozději do konce května," doplnil radní Dvořák.

Mimořádné jednání krajského zastupitelstva se uskuteční 23. 5. 2016 od 10 hodin v sále zastupitelstva na Krajském úřadu.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře