Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Únor na městské policii v Červeném Kostelci: lupiči, opakované problémy s podnapilým a šplh po hromosvodu

Únor na městské policii v Červeném Kostelci: lupiči, opakované problémy s podnapilým a šplh po hromosvodu

Email Tisk PDF

mestpolV únoru městská policie v Červeném Kostelci musela řešit 69 oznámení a potrestala 92 přestupků. Z trestného činu krádeže byl obviněn lupič, kterého městští policisté chytili při útěku z vykradené benzinové pumpy.

Strážníci červenokostelecké městské policie potrestali v průběhu únorových osmadvaceti dnů celkem 92 přestupků. Oproti lednovým 44 přestupkům se tak jedná o více než zdvojnásobení případů, kdy se občané chovali proti vyhláškám města. Nejvíce narostl počet dopravních přestupků, kterých městská policie potrestala pokutou či domluvou 73. Nejčastěji se jednalo o špatné parkování: ať už bez parkovacích hodin, nebo v zákazech či v protisměru. Co se týče stání v protisměru, to se děje nejčastěji u pekárny Geisler, k níž lidé zajíždějí i ve směru z města. Trestáno bude také nadále špatné parkování u prodejny Kubíček, kde řidiči často stojí v pruhu vyhrazeném pro cyklisty.

Co se týče ostatních přestupků, týkala se valná většina z nich psů. Strážníci městské policie totiž zahájili systematickou kontrolu jejich registrací a upozorňují, že v této práci budou dlouhodobě pokračovat.

Z devětašedesáti oznámení řešili městští policisté nejčastěji problémy s podnapilými občany (9×). Jednalo se o dva občany Červeného Kostelce, přičemž jeden z nich strážníky zaměstnal během února hned 6×. Dvakrát přitom ležel bezvládně na zemi a musela mu být přivolána záchranná služba. Při posledním oznámení na jeho nevhodné chování byl odvezen na protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové. Dále museli policisté nejčastěji odchytávat zaběhnuté psy (6×), popř. vyřešit problémy se ztrátou, popř. nalezením peněženky, bankovní karty či osobních dokladů (5×).

Během února se také městští policisté museli věnovat několika velmi vážným případům. Zásah na benzinové pumpě na Bedně popisuje článek Městská policie v Červeném Kostelci chytila zloděje přímo při činu. Dále strážníci městské policie obdrželi výzvu ke kontrole rodinného domu, jehož brána byla nezvykle dlouho otevřená. Policisté na místě zjistili, že do domu se vloupal neznámý pachatel a odcizil všechny vodovodní baterie. Případ převzala Policie ČR. Poté se městští policisté vydali hledat ženu, která se dle telefonního oznámení měla pokusit o sebevraždu. Mladá žena byla včas nalezena, zklidněna a předána záchranné službě. Včas již bohužel nepřijeli strážníci na místo po vyzvání jednoho z občanů, že se nemůže dostat do bytu jednoho ze svých rodičů.

Vedle těchto nejsmutnějších případů městská policie musela zasahovat před Road barem při rvačce několika mladíků. Následky řešil lékař a Policie ČR, které byl předán materiál s kompletně zaznamenaným průběhem potyčky. V průběhu února se také podařilo neznámému lezci vyšplhat po hromosvodu na střechu Divadla J. K. Tyla, čímž poničil omítku budovy. Případ převzal MěÚ.

V průběhu své služby strážníci kontrolují pult centrální ochrany, který přijímá signály z velkého množství objektů a který je přivedl na loupež na benzinové pumpě na Bedně, dále bezpečnostní kamerový systém a tísňová tlačítka. Ty mají k dispozici senioři v pečovatelských domech a také na vyžádání v domácnostech. V únoru např. na signál z tísňového tlačítka vyjížděli červenokostelečtí policisté celkem pětkrát.

Zdroj www.cervenykostelec.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře