Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

Trutnov HSM požární zbrojnice VIZ Obrázek 1Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nové požární zbrojnice. Město chce její stavbu zahájit ještě letos v červenci. Celkové výdaje se vyšplhají na necelých 33 milionů korun, z nichž 90 % pokryje dotace z Evropské unie a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Dosavadní zázemí jednotky dobrovolných hasičů z Horního Starého Města je v nevyhovujícím stavu. Budova kdysi sloužila jako stodola. Přibližně v roce 1969 prošla rekonstrukcí, kdy byla zbudována přístavba šatny, kuchyňky a sociálního zařízení s pultovou střechou. V roce 2006 byly provedeny stavební úpravy, a to především zřízení nového teplovodního vytápění. "Dle vyjádření statika nelze tento objekt již přetížit stavebními úpravami," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Trutnovská radnice se proto rozhodla vybudovat zcela novou požární zbrojnici. "Chceme dobrovolným hasičům zajistit potřebné zázemí, aby jednotka měla co nejlepší podmínky pro rychlý výjezd složek IZS k mimořádné události. Odvádějí skvělou práci a nové prostory si rozhodně zaslouží," vysvětluje Ivan Adamec.

Chystaná požární zbrojnice je navržena jako zděná jednopodlažní budova s plochou střechou. Dominantou samotné stavby bude věž pro sušení hadic. Součástí stavby bude přístřešek pro umístění požární techniky a požárního vybavení. Náklady na výstavbu se vyšplhají na 33 milionů korun. Díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu a projektu CZ.06.1.23/0.0/0.0/16_055/0003442 je 90 % částky pokryto dotací. Město tak z vlastních zdrojů vynaloží necelých 3,5 milionu korun. "Jsem rád, že se nám s kolegou poslancem Zdeňkem Ondráčkem podařilo dotace získat," říká trutnovský starosta a dodává: "Nová zbrojnice bude stát naproti té současné. Pozemky určené pro výstavbu byly součástí výrobního areálu podniku TEXLEN, a. s., a sloužily jako manipulační plocha. Než jsme o dotace požádali, museli jsme tyto pozemky od soukromého majitele odkoupit." Stavba by měla být zahájena letos v červenci a dokončena v červnu příštího roku.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře