Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Trutnov opět zaplaví květiny

Trutnov opět zaplaví květiny

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov opět zaplaví květiny
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Zeleň v Trutnově 1S příchodem jara zahájily Technické služby Trutnov, s. r. o., přípravu na výsadbu zeleně nejen v centru města. Květinová výzdoba v podobě květináčů, závěsných košů a záhonů s begoniemi, petúniemi, maceškami a mnoha dalšími druhy bude instalována během května. Vyzdobeny opět budou také kruhové objezdy. Letošní novinkou jsou zavlažovací vaky ke stromům.

Technické služby Trutnov, s. r. o., i letos chystají instalaci květinové výzdoby a úpravu zeleně po celém městě. „Po zmrzlých mužích, tedy v polovině května, se chystáme na výsadbu záhonů a instalaci drátěných objektů, které mohou lidé potkat ve městě na několika místech,“ vysvětluje Lumír Labík, ředitel TST. Mísy s květinami budou pracovníci TST zavěšovat do podloubí přibližně kolem 10. května v závislosti na počasí. Do letního kabátu se oblečou také proslulé trutnovské kruhové objezdy.
Ulice města rozkvetou do nejrůznějších barev. Vysázeny budou begonie, pelargonie, petúnie, lobelky, verbena, surfinie, kopretiny, macešky a řada dalších druhů. „Chceme, aby se v Trutnově líbilo jak jeho obyvatelům, tak i turistům. Květinová výzdoba a dostatek zeleně prostředí zpříjemní a zkrášlí. Do výsadby, zalévání, hnojení, chemického ošetření proti škůdcům, celoroční péče, likvidace a úklidu před zimou investujeme v letošním roce zhruba 2,5 milionu korun,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.
Novinkou pro letošní rok, kterou technické služby pořídily, jsou zavlažovací vaky ke stromům. „Vaky jsou vyrobeny z extrémně odolného plastu a slouží k zálivce nově vysázených dřevin. Pomocí zipů se upnou kolem kmene stromu nebo vyvazovacích kůlů a naplní se vodou, která poté samovolně vytéká až 9 hodin,“ vysvětluje Labík. Vaky nejsou závislé na stálém vodním zdroji, díky černé vnitřní fólii se uvnitř netvoří řasy, jsou mrazuodolné a do vody je možné přidávat hnojivo. „Cílem je, aby se i v teplotně horkých létech dřevinám dařilo,“ uzavírá Labík.

obrazek_10
obrazek_10

obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek
obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře