Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Trutnov i letos čekají dopravní komplikace

Trutnov i letos čekají dopravní komplikace

Email Tisk PDF

ttrrrrrI v letošním roce budou muset být trutnovští řidiči trpěliví. V Náchodě bude pokračovat rekonstrukce hlavního tahu na Polsko a objízdná trasa pro nákladní dopravu opět povede přes Trutnov. Lze tak očekávat zvýšenou frekvenci dopravy na hlavních komunikacích ve městě. Objížďka začne platit koncem března a potrvá do konce listopadu.

Ředitelství silnic a dálnic ČR letos opět opravuje hlavní tah Náchodem vedoucí k polským hranicím. Objízdná trasa pro nákladní dopravu tak jako v loňském roce povede přes Trutnov. "Bohužel z technických důvodů není možné vézt objížďku jinudy. Musíme se tak opět připravit na dopravní komplikace a být trpěliví," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Podle informací z krajského úřadu začne objízdná trasa platit od 27. března 2017 a potrvá do konce listopadu.

Pro zmenšení dopadu této objížďky na dopravu ve městě byly ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Trutnov vytipovány objízdné trasy pro osobní automobily. "Chceme, aby alespoň osobní vozidla nemusela projíždět po Polské ulici a spojení mezi Poříčím, centrem města a Horním Starým Městem fungovalo po objížďkách," dodává trutnovský starosta.

Ze směru z Poříčí na HSM tak bude možné využít cestu přes Údolíčko, Poříčskou ulici a Nové Dvory. Pro spojení Poříčí s centrem města povede doprava přes Českou čtvrť, a to ulicí Kpt. Jaroše, Lomní, Ostrčilovou a dále Novodvorskou až ke křižovatce u "Radia". "Předem děkujeme všem řidičům za shovívavost. Zároveň apelujeme, ať lidé co nejvíce využívají městskou hromadnou dopravu nebo se po městě dopravují na kole či pěšky. V některých chvílích to pravděpodobně bude ten nejrychlejší způsob přepravy," vysvětluje Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov a dodává, že "situaci na komunikacích navíc přitíží i další stavební práce na silnicích v okolí Trutnova. Rozhodně je třeba připomenout opravu ulice Bohuslavická, kde bude provoz řízen semafory, opravu mostu u elektrárny v Poříčí a rekonstrukci komunikace v ulici Petříkovická".

"Z hlediska dopravní situace ve městě půjde opět o náročný rok, ale nezbývá nám, než jej přečkat. Je dobře, že se do dopravní infrastruktury investuje. Jde především o zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Opravy škod na vozovce, které vzniknou z důvodu vedení objížďky po těchto komunikacích budou provedeny příští rok na náklady ŘSD," dodává Ivan Adamec.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře