Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 27. do 29. září

Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 27. do 29. září

Email Tisk PDF

schmitzer

Svatováclavské posvícení, vystoupení Jiřího Schmitzera, houslový koncert, zahájení hudebního festivalu, prezentace bunkrů ze 2. světové války či posezení turistů. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 27. do 29. září konají na Náchodsku.

V pátek a v sobotu se ve společenském centru Uffo v Trutnově koná Krkonošský veletrh. Vystavují se věci pro stavbu, zahradu, topení a bydlení. Veletrh provází doprovodný kulturní program.

Ve Středisku volného času Bájo v České Skalici začne v pátek v 17 hodin Malovaný večírek. Je to tradiční setkání účastníků tábora Malované prázdniny, při kterém si zavzpomínají na společně prožité chvíle na táboře v Úpici.

Ve mlejně v Babiččině údolí v Ratibořicích se v sobotu a v neděli koná Svatováclavské posvícení. Při této podzimní tradici se představí dětský folklorní soubor Barunka a budou se ochutnávat koláče.

Na tenisových kurtech v Červeném Kostelci se v sobotu hraje Posvícenský turnaj ve čtyřhrách. Turnaj je určen jak pro závodní, tak pro rekreační hráče. Prezentace začne v 8 hodin.

International Bunker Festival je tradiční setkání provozovatelů pevnostních muzeí z tuzemska i ze zahraničí a jejich prezentace v podzemí tvrze i na povrchu. V areálu Pevnosti Dobrošov u Náchoda se začíná v sobotu v 9 hodin.

Posezení turistů a přátel turistiky z oblasti kraje k 11. výročí otevření Jiráskovy chaty s na této turistické chatě na Dobrošově koná v sobotu od 10 hodin. K poslechu bude hrát country hudba.

Galerie výtvarného umění v Náchodě pořádá v sobotu Výtvarnou dílnu. Program, který je určen pro děti od 2 do 12 let, začíná ve 14 hodin.

Jiří Schmitzer je známý nejen jako divadelní a filmový herec, ale i jako hudební skladatel a písničkář. V sobotu od 19 hodin vystoupí v Prodejní zahradě v Červeném Kostelci.

V Krčmě Maštal v Náchodě v sobotu vystoupí Janis Joplin Revival. Koncert začíná ve 20 hodin.

Koncertem v Dobrušce bude v neděli zahájen Mezinárodní hudební festival F. L. Věka 2013. Různá hudební tělesa a umělci budou až do poloviny listopadu vystupovat ve zmíněné Dobrušce, v Opočně a v Novém Městě nad Metují.

V kostele sv. Jakuba Většího v Červeném Kostelci se v neděli koná benefiční koncert houslového virtuosa Bohuslava Matouška. Od 18 hodin uslyšíte skladby J. S. Bacha, L. van Beethovena, A. Dvořáka, Bohuslava Martinů a dalších významných skladatelů.

Akce, které se o víkendu konají na Broumovsku, najdete na serveru Naše Broumovsko.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře