Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Tepna je doplacena!

Tepna je doplacena!

Email Tisk PDF
seznam článků
Tepna je doplacena!
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

areál Tepny v zimě 3Úvěr na nákup areálu bývalé Tepny ve výši 58 mil. Kč je doplacen. Město Náchod tak ušetří desítky tisíc na úrocích. "Přesně je to 110 tisíc korun, které můžeme využít během roku na jiné investice ve městě," upřesňuje starosta Jan Birke a dodává: "Mám velkou radost, že celá finanční transakce je tím vlastně po půl roce definitivně u konce a úvěr tak kompletně splacen o rok a půl dříve. Nyní už se můžeme soustředit na vlastní přípravu a vypsání architektonické soutěže na využití areálu, na debaty, jak se změní tato část města v následujících letech. To je teď naší prioritou!"

V červnu loňského roku odkoupilo město Náchod od společnosti JTH Holding, a. s., areál bývalé Tepny. Za strategický pozemek v centru města o rozloze 2,5 hektaru zaplatilo město necelých 56 mil. Kč včetně DPH, které si následně nárokovalo zpět, a nákup financovalo prostřednictvím úvěru ve výši 58 mil. Kč se splatností do dvou let.

V říjnu 2018 pak zastupitelé odsouhlasili částečnou úhradu investičního úvěru na nákup pozemků po bývalé Tepně ve výši 30 milionů korun. Ty mohlo město využít díky prodloužení termínu na dostavbu bytů na sídlišti SUN, kdy nebylo nuceno vracet dotaci a miliony k tomu rezervované v rozpočtu mohly být použity právě na splátku úvěru na nákup areálu Tepny. V letošním roce zbývalo doplatit na úvěr částku 16.270.700 Kč.

"S ohledem na dobré hospodaření města v roce 2018 a příznivý vývoj daňových příjmů začátkem letošního roku jsme si mohli dovolit investiční úvěr doplatit již dnes," uvedl vedoucí odboru správy majetku a financování MěÚ Náchod Ladislav Šimek.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře