Sobota 24.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Tendr na modernizaci náchodské nemocnice je zrušen. Podle vedení kraje byla narušena jeho transparentnost

Tendr na modernizaci náchodské nemocnice je zrušen. Podle vedení kraje byla narušena jeho transparentnost

Email Tisk PDF

nemO zrušení tendru na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod za 1,3 miliardy korun bez DPH rozhodla ve čtvrtek Rada Královéhradeckého kraje na svém mimořádném jednání. "Zářijový zásah Národní centrály proti organizovanému zločinu a s tím související probíhající trestní řízení považujeme za zásadní narušení transparentnosti zadávacího řízení a ohrožení účelu zakázky," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Rada Královéhradeckého kraje se během svého mimořádného jednání usnesla, že se během zadávacího řízení vyskytly důvody hodné zvláštního zřetele, pro které nelze na zadavateli zakázky požadovat, aby ve veřejné zakázce pokračoval a rozhodla se zadávací řízení na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod zrušit.

"Mimo jiné z odůvodnění příkazu k prohlídce prostor jsme se dozvěděli, že před zveřejněním zadávacího řízení měly být poskytnuty jednomu z potenciálních uchazečů informace z přípravy zadávací dokumentace včetně jejích částí. Tím by mohlo dojít ke zvýhodnění tohoto uchazeče oproti ostatním a to je pro nás nepřijatelné," uvedl jeden z důvodů zrušení hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Dalším důvodem, který je uveden v rozhodnutí o zrušení zadávacího řízení, je dílčí nesoulad prováděcí dokumentace se stavebním povolením. Zrušení tendru však neznamená konec projektu modernizace Oblastní nemocnice Náchod. "Po důkladném zvážení všech možností jsme neměli jinou možnost, než tendr zrušit, aniž by se kraj nevystavil velkému riziku do budoucna. Už kvůli zaměstnancům nemocnice a obyvatelům z celé spádové oblasti je ale potřeba co nejdříve začít pracovat na přípravě nového tendru," řekl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar.

Současná zadávací dokumentace bude nyní podrobena revizi. "Na revizi začneme pracovat okamžitě, na druhou stranu ji nechceme uspěchat. Následně přijde zhodnocení a naším cílem je vyhlásit zakázku a vysoutěžit dodavatele stavby v příštím roce 2017," dodal krajský radní pro oblast investic Václav Řehoř.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře