Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Svezli se jen kousek, ale napáchali škodu za 200 tisíc korun

Svezli se jen kousek, ale napáchali škodu za 200 tisíc korun

Email Tisk PDF

vloupani vozidloAž do cel předběžného zadržení přivedl dvojici mladíků jejich novoroční kousek. V těchto dnech policisté dokončili vyšetřování vniknutí do firmy v České Skalici a krádež dodávkového vozidla, při níž pachatelé způsobili majiteli hmotnou škodu ve výši přesahující 200 tisíc korun.

Případ se stal v noci z 1. na 2. ledna 2015. Pachatelé se vloupali do objektu obchodní společnosti v České Skalici, z níž následně odcizili dodávkové vozidlo Iveco. S ukradeným autem dojeli pouze několik kilometrů k přehradní nádrží Rozkoš, kde ho mírně nabourané zanechali. Při opuštění vozu s sebou vzali autorádio v hodnotě 500 korun.

"Při vyjíždění z areálu firmy zloději poškodili automatická vrata za více než 100 tisíc korun, další téměř stotisícovou škodu pak způsobili odcizením auta, které při následné jízdě ještě nabourali. Původně vyčíslená škoda se nakonec z předběžných 70 tisíc korun vyšplhala až na již zmíněnou šestimístnou cifru," uvedla tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Vyšetřování případu policisty po několika dnech zavedlo až ke dvěma místním mládencům ve věku 22 a necelých 18 let. Mladí muži se policistům k vniknutí do firmy, jízdě s vozem, i způsobené škodě přiznali. A proč že s autem odjeli a po několika hodinách jej nechali opuštěné u přehradní hráze? Prý jim to přišlo zábavné. V autě došel benzín, tak jen vyndali rádio a nabouraný vůz ponechali svému osudu na hrázi. Tam jej po několika hodinách našli jiní lidé.

"Oběma mladíkům policejní vyšetřovatel sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže ve spolupachatelství. Staršímu ze dvojice hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, mladšímu vzhledem k věku přibližně poloviční. Jak je vidět, svému osudu tak neunikl ani jeden z mladíků. O formách jiné, a pokud možno legální zábavy, teď budou mít možnost oba dva dost dlouho přemýšlet," dodala Eva Prachařová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře