Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Střelbu ze vzduchovky policisté objasnili

Střelbu ze vzduchovky policisté objasnili

Email Tisk PDF

polllNáchodští kriminalisté zahájili v těchto dnech trestní stíhání 20letého muže z Náchoda, kterého obvinili z přečinů výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. Těch se měl dopustit, když v podvečerních hodinách 23. února 2015 střílel vzduchovou zbraní se zaměřovacím zařízením z okna náchodského panelového domu na pevné předměty i na kolemjdoucí osoby.

"Tři ženy a jednoho muže zasáhl diabolkou do dolních končetin. Ve dvou případech těmto osobám poškodil "pouze" oblečení, dvakrát ale střela pronikla do podkoží a poškození museli vyhledat lékařské ošetření. Tato zranění byla naštěstí lehká a nevyžádala si pracovní neschopnost zasažených osob. Od okamžiku prvního oznámení se tomuto případu policisté velmi intenzivně věnovali. Prověřovali mnoho variant a vyslechly hodně svědků. Díky širšímu ohledání místa činu se jim podařilo zajistit důkazy, které je nakonec přivedly až do bytu, ze kterého střelec na osoby střílel," uvedla tisková policejní mluvčí Ivana Ježková.

Podle jejích slov se obviněný muž k jednání doznal. Vypověděl, že lidem nechtěl ublížit, nicméně přiznal, že kromě střelby na dopravní značky, kam mířil, optikou zamířil i na kolemjdoucí osoby a několikrát vystřelil. Bylo velké štěstí, že následky jeho nezodpovědného jednání nebyly daleko horší.

"Zda se na činu podílela případně nějaká další osoba, kriminalisté v tuto chvíli ještě prověřují. V případě odsouzení hrozí mladému muži až tří leté vězení," dodala Ivana Ježková.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře