Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Středisko Triangl pomáhá potřebným rodinám i v Červeném Kostelci

Středisko Triangl pomáhá potřebným rodinám i v Červeném Kostelci

Email Tisk PDF

trStředisko Triangl, jako jedno z šesti středisek občanského sdružení Salinger sídlícího v Hradci Králové, pracuje s rodinami v celém Královéhradeckém kraji. Jeho pracovníci zajíždějí i do Červeného Kostelce, aby pomohli rodinám vymanit se z problémů, ať už výchovných, sociálních nebo finančních. To vše bezplatně.

Sociální pracovníci Trianglu nabízejí klientům – rodinám s dětmi od 3 do 18 let – celkem tři programy.

První z nich se jmenuje Sanace rodiny. V rámci tohoto programu pracovníci zajíždějí jedenkrát týdně do přirozeného prostředí rodiny, totiž k ní domů. Tyto rodiny pomáhají vytipovat sociální pracovnice z příslušných městských odborů. Rodinám se pracovníci Trianglu snaží pomoci vymanit se z problémů – výchovných, školních, finančních nebo např. spojených s málo podnětným a motivujícím prostředí pro děti.

Další dva programy střediska Triangl jsou zaměřeny přímo na děti a mládež, u kterých se objevily rizikové faktory v chování.

Triangl 2 je čtyřměsíční program pro děti od 9 let, v němž se klienti dozvídají více sami o sobě a svém chování (alkohol, drogy, krádeže, agrese, nuda v partě, absence ve škole...). To vše ve skupinovém setkávání a hravou formou. Skupina se schází celkem šestnáctkrát, vždy na 90 minut. Připravuje jí lektor programu s pracovníky sociálního odboru v daném městě, kde se program Triangl 2 realizuje.

Ancora je program pro mládež ve věku 14 až 18 let, kterým byl tento program určen soudem a státním zastupitelstvím jako alternativní forma trestu. Většinou se jedná o klienty, kteří se dopustili trestné činnosti. Musí se zúčastnit všech setkání, ve kterých s lektorem probírají svou trestnou činnost z hlediska svého životního příběhu, rodiny, oběti a následků, které jim i ostatním nastaly. Ancora je program, který může klient absolvovat ve skupině nebo individuálně.

Naše tři programy nabízíme již víc jak 5 let. Programy běží v Náchodě, Novém Bydžově, Nové Pace, Novém Městě nad Metují, Rychnově nad Kněžnou, Červeném Kostelci a samozřejmě v příslušných spádových obcích. Spolupracujeme se sociálními odbory i v dalších městech: Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Broumov, Jičín a další.

Více informací poskytne: Mgr. Tereza Maurerová, vedoucí střediska Triangl. Kontakt: +420 774 807 011, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  Web: www.salinger.cz/sluzby/triangl

Projekt je financován z ESF a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Úpravy Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz , ilustrační foto archiv Trianglu

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře