Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Starosta Petr Hable přednesl Zprávu o stavu města v roce 2016

Starosta Petr Hable přednesl Zprávu o stavu města v roce 2016

Email Tisk PDF

novacNa pravidelném zasedání Zastupitelstva města minulý týden starosta Petr Hable přítomným zastupitelům a občanům Nového Města nad Metují přednesl zprávu, ve které shrnul nejdůležitější informace z roku 2016.

"Stejně jako v uplynulých dvou letech předkládáme zastupitelů a veřejnosti informace o tom nejvýznamnějším, co se podařilo v roce 2016, ale i to, kde vidíme rezervy práce nejen své, ale celého Městského úřadu," uvedl starosta Petr Hable.

Prioritami současného vedení města ve vztahu k financím je umírněnost a odpovědnost. "Umírněností chápeme takový přístup, kdy zvažujeme, zda konkrétní výdaj je pro město doopravdy potřebný a nezbytný. Odpovědností je potom otevřenost, transparentnost a veřejná kontrola. I proto jsme od loňského roku dali veřejnosti možnost průběžné kontroly vývoje příjmů a výdajů městského rozpočtu na webových stránkách formou „rozklikávacího“ rozpočtu," doplnil místostarosta Michal Beseda.

Město v loňském roce hospodařilo s příjmy 181,2 mil. Kč a výdaji 169,7 mil. Kč. Hospodaření města tak skončilo přebytkem ve výši 11,5 mil. Kč. Na rozdílu mezi plánovaným schodkem 20 mil. Kč a skutečným přebytkem hospodaření se podílely zejména vyšší příjmy města (cca 9,8 mil. Kč), přesuny některých akcí do roku 2017 (cca 9,5 mil. Kč), úspory u investičních a neinvestičních akcí a poskytnuté dotační částky, které nebyly do rozpočtu zahrnuty. V roce 2016 město obdrželo investiční a neinvestiční dotace v částce 5,4 mil. Kč. Výsledek dobrého hospodaření v roce 2016 i několika předchozích letech poskytuje městu možnost realizovat významné investice v roce 2017 a 2018.

"Jsou však věci, které se tak úplně nepodařily. Stejně jako v loňské zprávě musím bohužel konstatovat, že se nepodařilo zastavit pokles počtu obyvatel města, došlo pouze k jeho zpomalení. Pomalu pokračují opravy silnic a chodníků, občané oprávněně kritizují nedostatek cyklostezek. Při projektování cyklostezek často narážíme na požadavky orgánů ochrany přírody, které zhatily plánované propojení Krčína s Novým Městem podél řeky, i na neochotu některých majitelů soukromých pozemků jednat o vedení cyklostezek přes jejich pozemky," uvedl starosta Petr Hable.

V roce 2016 město ze svého rozpočtu uskutečnilo investiční akce za téměř 21 mil. Kč, další desítky milionů investovaly ze svých rozpočtů na území Nového Města nad Metují státní a krajské organizace společně se správci sítí.

"Pro rok 2017 byl Zastupitelstvem města schválen ambiciózní investiční plán ve výši přes 55 mil. Kč, z jehož nejvýznamnějších položek bych rád jmenoval následující: odložené zateplení bytového domu TGM 44-47, vybudování cyklostezky od Ammannu do Vrchovin, oprava kamenného mostu ve Vrchovinách, přípravné práce na rekonstrukci Terminálu Rychta a okolních ulic tzv. Zlatého trojúhelníku, první fázi opravy Kina 70, rekonstrukci veřejného osvětlení od Rychty směrem k letišti, opravy chodníků v ulicích Johnova, 28. října, Na Strážnici, TGM a Boženy Němcové," doplnil místostarosta Michal Beseda.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře