Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Starosta Náchoda Jan Birke ocenil příslušníky Integrovaného záchranného systému za mimořádný přínos pro město a jeho občany

Starosta Náchoda Jan Birke ocenil příslušníky Integrovaného záchranného systému za mimořádný přínos pro město a jeho občany

Email Tisk PDF
seznam článků
Starosta Náchoda Jan Birke ocenil příslušníky Integrovaného záchranného systému za mimořádný přínos pro město a jeho občany
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Všechny strany

int1V pátek 26. září 2014 se v obřadní síni náchodské radnice uskutečnilo slavnostní předání ocenění starosty policistům, hasičům a záchranářům.

"Je to poprvé, kdy jsme se rozhodli ocenit příslušníky všech složek Integrovaného záchranného systému, ti všichni si totiž zaslouží naši pozornost, ocenění a především velké poděkování. Pevně doufám, že se tak podaří z dnešní události vytvořit tradici," uvedl Jan Birke v úvodu předání ocenění.

Slavnostního aktu se zúčastnili i místostarostové Tomáš Šubert a Drahomíra Benešová, za Policii ČR - krajský policejní ředitel brig. gen. Martin Červíček, plk. JUDr. David Fulka, vedoucí územního odboru Náchod Policie ČR a plk. Mgr. Radek Bohuslav, zástupce vedoucího. Mezi hosty byli zástupci také dalších svou složek IZS - plk. Ing. Radek Vymlátil, náměstek krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje a MUDr. Jiří Mašek, ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje.

Policie ČR, Územní odbor Náchod

Starosta udělil ocenění vrchním asistentům Obvodního oddělení Policie Náchod pprap. Zdeňku Zapadlovi a pprap. Petru Dařbujanovi. Díky mimořádné práci obou policistů byly objasněny případy, ve kterých jako poškození figurovali zejména senioři.

Dalšími oceněními z řad policistů jsou por. Bc. Jiří Kočí, komisař Služby kriminální policie a vyšetřování oddělení obecné kriminality Náchod a nprap. Vladimír Hronovský, vrchní inspektor Služby kriminální policie a vyšetřování oddělení obecné kriminality Náchod (SKPV OOK Náchod), kteří řeší problematiku majetkové trestné činnosti a v průběhu letošního roku se jim podařilo objasnit případ vloupání do jedné z náchodských firem, kde pachatel násilně otevřel dva trezory a třetí odemkl nalezenými klíči a způsobil tak škodu ve výši 613 tis. korun. Dalším objasněným případem byl případ krádeže a poškození cizí věci, kdy tři pachatelé v období od září do října 2013 odcizili a poškodili zařízení domu čp. 163 v Náchodě v ulici Riegrova, jehož majitelem je Město Náchod. V tomto případě byla celková způsobená škoda přibližně 275 tis. Kč.

Všichni čtyři převzali současně z rukou krajského policejního ředitele Martina Červíčka medaile krajského ředitelství Policie Královéhradeckého kraje.

Za dlouhodobé dosahování velmi dobrých výsledků a především za práci na zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti na území města Náchoda ocenil starosta npor. Petra Truxu, vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR Náchod, který je také garantem spolupráce státní a městské policie. Npor. Petr Truxa následně převzal z rukou krajského policejního ředitele Martina Červíčka služební medaili policejního prezidenta „Za zásluhy o bezpečnost".

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje - Územní odbor Náchod

Ocenění starosty převzali:

mjr. Ing. Miroslav Josefi, vrchní komisař a velitel stanice - u Hasičského záchranného sboru pracuje již od roku 1992 jako velitel stanice. Nad rámec svého služebního zařazení je hasičem - instruktorem pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou a podílí se na činnosti Skalní záchranné služby v CHKO Broumovsko.

mjr. Ing. Martin Řehák, vrchní komisař - vedoucí pracoviště IZS a služeb - K Hasičskému záchrannému sboru nastoupil v listopadu 1996 jako hasič. Od 1. 1. 2005 zastává funkci vedoucího oddělení, nyní pracoviště IZS a služeb. V současné době rovněž zastupuje ředitele územního odboru Náchod. Aktivně se podílí na koordinaci jednotek požární ochrany sborů dobrovolných hasičů v okrese Náchod, jejich školení a výcviku.

ppor. Josef Hlaváček, vrchní inspektor - velitel čety - u Hasičského záchranného sboru pracuje již od roku 1996, od roku 2011 zastává funkci velitele čety. Nad rámec služebního zařazení je hasičem - instruktorem pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou a podílí se na činnosti Skalní záchranné služby v CHKO Broumovsko.

ppor. Karel Pfeifer, vrchní inspektor - velitel čety u Hasičského záchranného sboru pracuje již od roku 1992 jako hasič. Od roku 1995 zastává funkci velitele čety a nad rámec služebního zařazení je hasičem - lezcem a členem Skalní záchranné služby v CHKO Broumovsko. Pravidelně reprezentuje územní odbor Náchod při sportovních aktivitách.

ppor. Bc. Petr Fanta, vrchní inspektor - velitel čety - Jako hasič nastoupil k HZS v roce 1995 jako hasič. Od roku 2005 zastává funkci velitele čety a aktivně se podílí na činnosti územního odboru Náchod. Nad rámec služebního zařazení využívá svých zkušeností při preventivně výchovné činnosti a práci s mládeží.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

Ocenění starosty převzali:

MUDr. Petr Mertlík, vedoucí lékař výjezdového střediska Náchod

Michal Hanuš DiS., zdravotnický záchranář

Ti převzali ocenění osobně. Záchranáři Dagmar Zvolánková, Dis. a Jan Lanka se nemohli zúčastnit a ocenění starosty si převezmou později.

Všichni jmenovaní byli oceněni za mimořádný výkon při zásahu 1. 8. 2014. Krátce po půlnoci byli vysláni k 44leté ženě z Náchoda, která nejevila známky života. Vynikající prací na místě se jim podařilo obnovit její základní životní funkce. Na základě vyšetření pacientky a díky svým znalostem a zkušenostem se rozhodli pro přímý transport pacientky z místa události do specializovaného kardiocentra ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Díky tomu mohl být proveden urgentní zákrok nutný k zprůchodnění srdečních cév a tím podstatně zvýšili šance pacientky na přežití. Pacientka byla po 11 dnech propuštěna z nemocnice domů v dobrém stavu. Bez správného postupu na místě a bez přímého transportu pacientky do specializovaného centra by pacientka nepřežila.

Tento příběh dostal přímo při předání ocenění ještě jeden lidský rozměr. Zachráněná žena přišla záchranářům poděkovat osobně, a to, že všechno se vším souvisí, stejně tak i jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému, dokreslil fakt, že je manželkou jednoho z přítomných policistů.

Slavnostního ocenění členů Integrovaného záchranného systému starostou města využili i příslušníci Policie ČR pro předání služebních medailí.

Z rukou krajského policejního ředitele Královéhradeckého kraje brig. gen. Martina Červíčka převzal již zmíněnou služební medaili policejního prezidenta „Za zásluhy o bezpečnost" npor. Petr Truxa.

Služební medaile „Za věrnost III. stupně" převzali:

por. Bc. Zdeněk Král, komisař oddělení analytiky služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru PČR Náchod

por. Bc. Lenka Hanušová, komisař oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru PČR Náchod

por. Jiří Trojan, DiS., komisař oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru PČR Náchod

nprap. Pavel Javůrek, vrchní inspektor oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru PČR Náchod

nprap. Bc. Jiří Regner, vrchní inspektor oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru PČR Náchod

prap. Jiří Macháně, inspektor obvodního oddělení PČR Nové Město nad Metují

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře