Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Srnka skolila motorkáře. Nejčastější příčinou nehod však bývá nepozornost

Srnka skolila motorkáře. Nejčastější příčinou nehod však bývá nepozornost

Email Tisk PDF

ilisNepozornost, vběhnutí zvěře, ale také ujetí od nehody řešili ve středu 15. července policisté z oddělení nehod náchodského dopravního inspektorátu. Do statistik z tohoto dne zaevidovali čtyři dopravní nehody.

"K první nehodě vyjížděli hned po páté hodině ráno k hrázi přehrady Rozkoš. Z levého příkopu tam vběhla srna do silnice rovnou pod kola motocyklu Kymco. Sedmadvacetiletý motocyklista už nestačil nijak reagovat a do zvířete narazil. Vzápětí havaroval v příkopu. Naštěstí si ze střetu odnesl jen boule a šrámy," popsala první nehodu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Druhou nehodu zaznamenali muži zákona po poledni na Broumovsku, kde jedno auto narazilo do druhého při couvání vlevo mimo komunikaci. Na vozidlech vznikla škoda okolo 30 tisíc korun, jedna ze spolujezdkyň ze zadního automobilu utrpěla lehké zranění. Příčinu nehody a míru zavinění policisté dále vyšetřují.

Třetí nehoda se stala pravděpodobně již dříve, někdy mezi polednem a oznámeným časem, ale objevil ji svědek až o půl čtvrté odpoledne. Dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem poškodil pojistnou skříň na elektrickém sloupu v Rokytníku u Hronova a bez nahlášení události ujel.

Čtvrtá nehoda se stala v České skalici o půl páté odpoledne. Třiatřicetiletá řidička vozu Ford Mondeo zřejmě špatně odhadla vzdálenost vozidla od chodníku a při jízdě Legionářskou ulicí směrem na centrum najela na pravou stranu na chodník a narazila do sloupu veřejného osvětlení. Na autě a na sloupu vznikla hmotná škoda ve výši 30 tisíc korun. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou. Nehodu vyřešili policisté na místě uložením blokové pokuty.

"Ze statistik dopravních nehod evidovaných Policií ČR vyplývá, že nejčastější příčinou dopravních nehod bývá způsob jízdy, do něhož lze zahrnout i nepozornost a z toho plynoucí řidičovou chybu. V letech 2012 až 2014 bylo na Náchodsku nesprávným způsobem jízdy zapříčiněno více než 50% všech nehod," dodala Eva Prachařová.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře