Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Sociální podnik červenokostelecké charity má novou výrobnu sirupů

Sociální podnik červenokostelecké charity má novou výrobnu sirupů

Email Tisk PDF
seznam článků
Sociální podnik červenokostelecké charity má novou výrobnu sirupů
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

cha1Oblastní charita Červený Kostelec otevřela ve čtvrtek 2. června nové výrobně-administrativní centrum svého sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. Vytvořila tak nové zázemí pro výrobnu bylinných sirupů Camellus a výrobnu fixačních roztoků Histofor.

Zrekonstruovaná budova bude dále sloužit pro expedici (vč. spotřebního zdravotnického materiálu a šitých výrobků ze žirečské šicí dílny), pro obchodní oddělení podniku, administrativu a poskytne rovněž skladové prostory ostatním střediskům Oblastní Charity Červený Kostelec. Nové prostory v Červeném Kostelci požehnal královéhradecký biskup Jan Vokál.

Na nádvoří Sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. v Červeném Kostelci bylo ve čtvrtek dopoledne velmi rušno. Okolo desáté hodiny se scházeli hosté, aby ocenili výsledek téměř dvouleté usilovné práce na rekonstrukci nevyužívané zchátralé budovy, ale hlavně zde realizovaný projekt sociálního podnikání. Hosty přivítal ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a jednatel Sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. Ing. Mgr. Miroslav Wajsar a představil příchozí osobnosti veřejného života a osobnosti, jejichž přičiněním se projekt mohl zrealizovat. Krátká prezentace ukázala přítomným vývoj Sociálního podniku od vzniku Chráněných dílen u sv. Anny v Žirči v roce 2010 (šicí dílny, zahradnictví), přes založení nového právního subjektu Pro-Charitu s.r.o. v roce 2011 a bylinkové zahrady 2013. V roce 2014 byl podnik rozšířen o centrum služeb v Žirči (gastronomie, úklidové služby, praní prádla). A nyní se otevírá nové výrobně administrativní centrum v Červeném Kostelci.

V návaznosti na vznik bylinkové zahrady se zrodila myšlenka využití zde pěstovaných bylin ještě jinak než na okrasu. "Inspirováni Josefem Kamelem, jezuitským misionářem a botanikem (který dal jméno kaméliím a působil rovněž jako lékař a ošetřovatel nemocných), začali jsme v roce 2014 se zkušební výrobou bylinných sirupů," řekl při svém vstupu obchodní ředitel Pro-charitu s.r.o. MVDr. Michal Krejčí a pokračoval: "Tehdy to bylo v provizorních podmínkách, kdy se započala éra bylinných sirupů značky Camellus. Výroba se pohybovala v řádech stovek kusů půl litrových lahví měsíčně. Pozitivní zpětná vazba od zákazníků si však vyžadovala rozšíření výroby. Právě v té době se ukázala možnost využít k tomuto účelu budovu v Červeném Kostelci. Nová výrobna má již kapacitu 26 tisíc lahví měsíčně a otevírá nám tak nové obchodní příležitosti. Chci zdůraznit, že pro rozvoj našeho sociálního podnikání je velmi důležité partnerství se silnými partnery jak z oblasti businessu, tak ze strany samospráv. Děkuji našim stávajícím partnerům, kteří nás přijímají se všemi specifiky sociálního podnikání a umožňují nám náš rozvoj." Dále ve svém proslovu obchodní ředitel uváděl, jak probíhá pravidelná kontrola kvality a hygienických norem při výrobě. Neméně zajímavou informací bylo, že se obrat od roku 2013 téměř zdvojnásobil.

Starosta Červeného Kostelce Ing. Rostislav Petrák vyjádřil potěšení nad snahou o vznik regionálního produktu, což je pro město Červený Kostelec velice důležité, a připojil: "Přeji všem pracovníkům, aby se firmě dařilo a měla dostatek finanční prostředků na rozvoj a udržení současného vzestupného trendu obratu."

Před vlastní prohlídkou nových výrobních prostor požehnal sociálnímu podniku královéhradecký biskup Jan Vokál, kdy uvedl, že kříž Ježíše Krista dává smysl i našim křížům, utrpením a všemu, co člověk ve svém životě nese. Prosil za požehnání nově zrekonstruovaného domu, aby zde zdravotně znevýhodnění lidé mohli nalézt své uplatnění a naplnění svého poslání na zemi a aby všichni, kdo zde pracují, získávali každodenní posilu, útěchu a nalézali zde radost skrze nabízené aktivity.

Objekt bude sloužit k zaměstnávání zdravotně znevýhodněných osob a k tomu, aby předcházel jejich ohrožení dlouhodobou nezaměstnaností, k sociální inkluzi znevýhodněných, k financování potřeb a rozvoji Oblastní charity Červený Kostelec – modelový projekt, a také se zde uskutečnila revitalizace tzv. brownfields – vedlejší efekt realizace projektu.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře