Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Sněhu je stále dost, na silnicích to klouže

Sněhu je stále dost, na silnicích to klouže

Email Tisk PDF
seznam článků
Sněhu je stále dost, na silnicích to klouže
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

vo1Ve středu 11. ledna 2017 náchodští dopravní policisté vyjížděli opět k více než desítce dopravních nehod. Většina z nich skončila pouze pomačkanými plechy nebo uraženými plasty a řidiči si je dále řešili přes euroformuláře se svými pojišťovnami, trojici nehod však přece jen do svých lednových statistik dopraváci zaznamenali. Příčinami těchto nehod byl smyk, nedání přednosti v jízdě a nepozornost.

Hrozivě vypadající nehodu, která pro auto skončila několik metrů vedle silnice v porostu nízkých stromků, pro řidičku však naštěstí bez zranění, řešili dopravní policisté o půl čtvrté odpoledne na silnici 2. třídy mezi Volovkou a Velkou Jesenicí. "Při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou, kam vjela mladá žena rychleji, než bylo v dané situaci zdrávo, dostala řidička osobního automobilu Škoda Fabia smyk. Vyjela vlevo mimo vozovku, kde nejprve narazila do stromu a pak se vůz ještě obrátil na střechu. K úžasu přivolaných policistů i lékařů vyvázla 23letá řidička z nehody zcela nezraněná. Zato na automobilu vznikla škoda ve výši 70 tisíc korun. Dechová zkouška neprokázala přítomnost alkoholu, technická závada jako příčina nehody nebyla na místě zjištěna ani uplatněna. Nehodu uzavřeli s mladou řidičkou policisté na místě, a to uložením blokové pokuty ve výši tisíc korun," popsala první nehodu tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

O půl šesté večer vyjeli k další nehodě na kruhový objezd do Vrchovin. Řidička osobního vozu Škoda Fabia při vjíždění na kruhový objezd nedala přednost v jízdě řidiči Kia Sportage, jedoucímu po kruhovém objezdu. Kia se vlivem nárazu otočila a narazila do svislé dopravní značky. Na obou vozidlech byla hmotná škoda vyčíslena na 150 tisíc korun, 70 tisíc na vozu Škoda a 80 tisíc na vozidle Kia. Také tuto nehodu dopravní policisté vyřešili na místě, řidičce škodovky uložili blokovou pokutu ve výši 1 500 korun.

"I další nehoda se odehrála poblíž kruhového objezdu, tentokrát v Jaroměři. Podle chronologie by měla tato nehoda vlasntě figurovat na začátku dnešního výčtu, neboť k nehodě, při níž se střetla tři auta, došlo v 11 dopoledne. Řidič nákladního vozu Volvo s návěsem se zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla, a pozdě si všiml, že vozidla, která před ním jela pro kruhovém objezdu, zastavila před přechodem pro chodce. Přední částí svého vozu narazil do před ním stojící škodovky, kterou náraz posunul až na zadní část před ní stojícího opelu. Chodec na přechodu, ani nikdo z osazenstva automobilů žádné zranění neutrpěl, pouze gravidní spojezdkyně z vozu Škoda byla záchranáři preventivně převezena na celkové vyšetření. Celková škoda na vozidlech byly odhadnuta na 110.000 korun. Alkohol nebyl prokázán ani u jednoho z řidičů," dodala Eva Prachařová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře