Neděle 25.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Sledoval děvčata a zkoušel je osahávat

Sledoval děvčata a zkoušel je osahávat

Email Tisk PDF

polDvě maminky oznámily na policii, že jejich dcery zkoušel osahávat nějaký muž, policistům se ho podařilo hned následující den zadržet.

"Rázný konec pokusům o obtěžování mladých děvčat učinili policisté z náchodské kriminální služby ve čtvrtek 21. ledna 2016, tedy jen den poté, co náchodským policistům oznámily dvě maminky, že jejich dcery ve věku 10 a 13 let zkoušel osahávat cizí muž," uvedla tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle jejích slov policisté vyslechli obě dívenky a nabyli dojmu, že si ani jedna své zážitky nevymyslela a navíc, že popis muže se v obou případech shoduje. První dívku se muž pokusil obtěžovat na schodech vedoucích od zimního stadionu k sídlišti u nemocnice ve středu po jedné hodině odpoledne. Ke druhé nastoupil vpodvečer do výtahu ve věžáku. Protože se policii podařilo získat fotografii z kamerového záznamu, okamžitě začali po muži, tedy spíše mladíkovi, s využitím všech dalších dostupných informací a místních a osobních znalostí pátrat.

"Jejich rychlá policejní práce přinesla výsledky už po několika hodinách, ve výslechové místnosti kriminální policie ve čtvrtek odpoledne skončil 21letý místní mladík. Policisté jeho chování na veřejnosti vůči malým děvčatům kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin znásilnění a přečin vydírání, a tak má mladík nyní co vysvětlovat a zároveň se kát, hrozí mu totiž až dvanáctiletý trest odnětí svobody," uvedla Eva Prachařová.

Mladík mohl v minulosti na stejných či podobných místech v Náchodě (málo frekventovaná cesta, chodba paneláku, výtah, apod.) zkoušet obtěžovat i jiné mladé dívky. Pokud k tomu došlo, policisté dívky žádají, aby to přišly s rodiči oznámit. Ať se nebojí svěřit se rodičům nebo jinému dospělému. Za všechny informace policisté předem děkují.

"Také díky této rychlé akci se mohou dívky i jejich rodiče opět cítit bezpečněji. V případě, že by se na Náchodsku objevil někdo podobný, kdo by chtěl děti a mladistvé obtěžovat, policisté doporučují ihned učinit oznámení na policii, na lince bezpečí apod. Může se jednat o velmi závažnou trestnou činnost páchanou na malých dětech. Policisté se těmto oznámením vždy intenzivně věnují a všechna pečlivě prověřují," dodala tisková policejní mluvčí.

Policisté podali podnět na vzetí do vazby a o tom, zda mužovo další vyšetřování bude probíhat vazebně, rozhodne soud.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře