Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Skauti rozzáří Vánoce Betlémským světlem

Skauti rozzáří Vánoce Betlémským světlem

Email Tisk PDF

betNež se dostane za okna domovů nebo na vánoční stoly, ochraňují plamínek před větrem či sněhem desítky skautských rukou. Betlémské světlo – symbol míru a přátelství – k nám skauti a skautky přivezou i letos. V České Skalici si o něj lidé mohou napsat nebo si ho vyzvednout na akci živého betlému na náměstí.

Plamen každoročně putuje z Betléma do Vídně, kde ho rakouští skauti předají skautským delegacím z celé Evropy, včetně té z České republiky. V sobotu 19. prosince Betlémské světlo skauti rozvezou vlaky po celé naši zemi a budou jej ochraňovat až do rozdání veřejnosti.

V České Skalici se již tradičně v kostele Církve československé husitské ve Sportovní ulici a ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Maloskalické ulici od začátku prosince do 20. prosince nacházely schránky určené pro tuto akci označené logem a nápisem Betlémské světlo. Těm, kteří si plamínek objednali, ha přinesou skauti 23. prosince odpoledne s přáním krásných Vánoc až domů.

"Stejně jako dřívější léta i letos spolupracujeme i s divadelním souborem Raraši, a tematicky doplníme akci oživlého betlému u kašny na náměstí, kde si lidé plamínek mohou také připálit a sami odnést domů," potvrzují skauti spolupráci spolků.

Světýlko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista k nám letos dorazí již po dvacáté šesté. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do téměř třiceti zemí světa. K nám se Betlémské světlo dostalo až po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou exilových skautů putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Zdroj www.ceskaskalice.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře