Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Sexuálně obtěžoval ženy. Kdo dál byl jeho obětí?

Sexuálně obtěžoval ženy. Kdo dál byl jeho obětí?

Email Tisk PDF
seznam článků
Sexuálně obtěžoval ženy. Kdo dál byl jeho obětí?
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

simek1Náchodští kriminalisté zadrželi a obvinili 21letého muže z České Skalice, který je podezřelý, že od května 2014 do února 2015 obtěžoval minimálně jedenáct žen. Pronásledoval je v ulicích České Skalice a to takovým způsobem, že se obávaly o svůj život.

"Před několika ženami se také obnažoval a onanoval. V jednom případě dokonce ženu nutil násilím k orálnímu sexu, žena se ale naštěstí dokázala ubránit a utekla. Po městě se za účelem vlastního sebeuspokojení pohyboval zejména kolem 6. hodiny ranní, pak kolem 16. hodiny odpoledne a večer kolem 20. hodiny. V převážné většině případů ženy obtěžoval oblečený v červené bundě zamaskovaný kapucí světlé mikiny přetažené přes hlavu," uvedla k případu tisková policejní mluvčí Ivana Ježková.

Kriminalisté po muži intenzivně pátrali i vzhledem k tomu, že prokazatelně zvyšoval svoji aktivitu. Poté, co ho zadrželi, zjistili, že se jedná o mladíka, který byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost již odsouzen a v současné době mu je uložen podmíněný trest odnětí svobody až do července 2016.

"Svým jednáním se dopustil hned několika trestných činů. Kriminalisté ho obvinili z přečinů nebezpečné pronásledování, znásilnění ve stádiu pokusu a výtržnictví, za které mu hrozí až 5leté vězení. Na základě dosud zjištěných skutečností podala vyšetřovatelka k rukám státního zástupce podnět na jeho vzetí do vazby," dodala Ivana Ježková.

Kriminalisté se domnívají, že výčet poškozených žen, které byly nuceny čelit nezákonnému jednání tohoto obviněného muže, nemusí být zdaleka konečný. Z tohoto důvodu se obrací na veřejnost se žádostí, aby se náchodským kriminalistům z oddělení obecné kriminality (974 534 438) nebo na bezplatnou linku 158 přihlásily i další ženy, které se staly obětí buď pronásledování tohoto muže, nebo dokonce jeho chování se sexuálním podtextem. Jejich svědectví je pro policisty důležité pro řádné zadokumentování a objasnění případu.

Foto archiv Policie ČR

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře