Neděle 14.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Sbor dobrovolných hasičů Běloves se sešel na 131. výroční valné hromadě

Sbor dobrovolných hasičů Běloves se sešel na 131. výroční valné hromadě

Email Tisk PDF
seznam článků
Sbor dobrovolných hasičů Běloves se sešel na 131. výroční valné hromadě
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

val1Již po 131. se členové Sboru dobrovolných hasičů Běloves sešli na výroční valné hromadě, aby se seznámili se zprávami o činnosti sboru, výjezdové jednotky a oddílu Mladých hasičů, stanovili úkoly a schválili rozpočet na další rok. Schůzi, která se uskutečnila v sobotu 11. ledna v hotelu Bonato v Náchodě Bělovsi, tradičně zahájila starostka sboru – Šárka Cimbálníková.

Ta následně přivítala hosty, mezi kterými nechyběl zástupce Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje mjr. Martin Řehák a další funkcionáři: Petr Hornych, Stanislav Hrudík, František Šimek, poslanec parlamentu ČR a starosta města Náchoda v jedné osobě Jan Birke, 1. místostarosta Ing. Tomáš Šubert a za osadní výbor Antonín Samek, který je běloveským kronikářem.

Členové byli seznámeni s celoroční činností sboru, výjezdové jednotky oddílu Mladých hasičů, dorostu a družstva žen za rok 2013. Starostka všem představila nové členy a důležité změny, které s sebou přináší nový občanský zákoník, účinný od 1. ledna tohoto roku. A dále se zmínila o pěkném třetím místě, na kterém se SDH Běloves umístili v celostátní soutěži Dobrovolní hasiči 2013. Také byla uctěna památka našeho nejstaršího člena – pana Karla Kašpárka, který zemřel vloni v červenci ve svých nedožitých 108 letech.

Dále byli členové seznámeni s čerpáním rozpočtu za uplynulý rok a se stavem pokladny ke dni konání schůze a s návrhem úkolů a návrhem rozpočtu na tento rok. Ten byl navržen jako vyrovnaný, a to díky sponzorským darům a především díky významné podpoře města Náchoda. Starosta běloveské výjezdové jednotce přislíbil nové výjezdové vozidlo v hodnotě cca 2.800.000 korun, na jehož zakoupení v současné době probíhá výběrové řízení.

Ing. Šubrt přítomné seznámil s dopravními omezeními, které letos nejen Náchoďané, ale také zasahující hasiči pocítí. Omezení budou jen po přechodnou dobu a provedené úpravy dle Šubrta zlepší průjezdnost městem. Nakonec bylo přijato usnesení a vedena diskuse. Zprávy byly doprovázeny fotodokumentací a filmovými záběry z dataprojektoru z činnosti sboru. Přítomní velmi ocenili aktivní přístup sboru k práci s mládeží, která není pouhou zájmovou činností, ale také sportovní aktivitou, mající celospolečenský význam – dokáže zachránit lidský život a pomoci ostatním v nejrozmanitějších situacích bez nároku na odměnu.

Poděkování obdrželi i všichni ti rodinní příslušníci, kteří morálně podporují a tolerují své partnery, aktivně pracující ve sboru. Místo pro rodinu svůj čas totiž tito lidé mnohdy věnují nám všem - tedy i vám, což v době, kdy každý myslí především sám na sebe a svoji rodinu, je obdivuhodné. K nahlédnutí byla sborová kronika a několik blýskavých pohárů za loňský rok. Dále bylo několika členům předáno ocenění za aktivní a dlouholetou práci ve sboru, několik dárkových balíčků k jejich životnímu jubileu a Tomáškovi Polákovi, který se narodil v loňském roce, malý dárek s gratulací a přáním, aby šel ve šlépějích svého otce.

V závěru schůze se všichni členové i hosté shodli na jednom – hasiči dnes nezachraňují pouze lidské životy a majetek při požárech. Hasič se dnes rovná záchranář. Dnes proto zasahují i všude tam, kde je jejich zkušeností a znalostí zapotřebí, tedy nejen u požárů. Výjimkou proto dnes nejsou autonehody, výbuchy či sesuvy budov, hledání pohřešovaných osob, pomoc při záplavách či odklízení sněhu ze střech. Přítomní hosté proto hasičům vyjádřili jednoznačnou podporu, zejména pak těm nejmladším v oddílu MH Běloves, který v Náchodě představuje užitečnou činnost.

Ing. Jiří Polák, jednatel a kronikář SDH Běloves.

Více fotografií z valné hromady.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře