Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Rybník Podborný může nabídnout nové možnosti pro rekreaci a odpočinek

Rybník Podborný může nabídnout nové možnosti pro rekreaci a odpočinek

Email Tisk PDF
seznam článků
Rybník Podborný může nabídnout nové možnosti pro rekreaci a odpočinek
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

Page5Již v těchto dnech se intenzivně připravuje rozpočet města na příští rok, a proto bychom se s vámi rádi podělili o záměry, které v případě jeho schválení do konce letošní roku, bude Město Náchod v příštím roce realizovat.

"Jedním ze zajímavých projektů, který chystáme, je úprava lokality v místě rybníku Podborný. Toto území zůstávalo doposud stranou, přičemž nepochybně skrývá potenciál nejen v rovině naučné, ale je velmi atraktivní také pro vytvoření rekreačního okruhu," uvedl záměr místostarosta Jan Čtvrtečka.

Lokalita je dlouhodobě využívána pouze jako chovný rybník bez dalšího rozvoje. Projekt naučné stezky má za cíl přeměnit toto špatně přístupné a nevyužívané místo na kvalitní veřejný prostor sloužící širokému spektru návštěvníků pro rekreaci, poznávání a odpočinek.

Rybník Podborný a jeho bezprostřední okolí skrývá celou řadu biotopů, které bude možné po vytvoření vycházkového okruhu přiblížit jejím návštěvníků, formou interaktivních prvků, informačních panelů i samotného pozorování. Vycházkový okruh předpokládá bezbariérové zpřístupnění obou břehů rybníka a rozšíří tím možnost pro vytvoření celé řady klidových míst. Současně by mohl být okruh uzavřen přes dnes nepřístupný poloostrov v jeho severní části pomocí dřevěných mostků. To by umožnilo zrcadlové umístění pevných mol na obou částech rybníka, která by sloužila pro přístup k vodě. Okruh by tedy nemusel sloužit jen jako součást běžeckých tras, ale zpřístupnění vodní plochy by do budoucna umožnilo například vznik a provozování půjčovny lodiček.

Nově budované trasy budou přírodního původu bez asfaltových či nepropustně zpevněných ploch včetně spojení obou břehů dřevěnými mosty. Přístup k vodní ploše bude zjištěn pevnými dřevěnými moly.

"Naším hlavním záměrem při realizaci tohoto projektu je využití městského veřejného prostoru novým moderním způsobem. Tím bychom také chtěli zvýšit nabídku pro rekreaci a odpočinek obyvatel při zachování kontaktu s přírodou," dodává starosta Jan Birke.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře