Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Řidiči se zákazem řízení jezdí i na Náchodsku

Řidiči se zákazem řízení jezdí i na Náchodsku

Email Tisk PDF

ridic-za-volantemO tom, že vydaná úřední rozhodnutí je lépe respektovat, se o víkendu přesvědčili hned tři motoristé, kteří usedli za volant na Náchodsku, ačkoli měli vyslovený zákaz řízení.

Toto počínání se nevyplatilo v sobotu dopoledne 34letému muži z Chvalkovic, kterého policejní hlídka přistihla za volantem osobního vozu Renault 19 při kontrole v České Skalici. Muž měl sice vysloven tříletý zákaz řízení všech motorových vozidel už v roce 2009, jenže dobu od roku 2009 do roku 2013 strávil ve výkon trestu, a po tento čas se mu doba zákazu nezapočítávala. Za volant vozu se tím pádem neměl posadit až do ledna 2016, což porušil.

"Nerespektování úředního rozhodnutí se nevyplatilo ani stejně starému muži z Bohuslavic, jehož také policejní hlídka načapala při řízení automobilu VW Passat v době, kdy měl řízení všech motorových vozidel zakázáno. Na to, až mu uplyne jeho poměrně čerstvý trest, neboť zákaz řízení mu vydal náchodský městský úřad teprve 23. dubna 2014 a měl trvat 6 měsíců, nečekal ani 14 dní. Policisté muže zastavili při kontrole v sobotu v Bohuslavicích, když autem mířil směrem k Hradci Králové," popsala další případ tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle svých představ nedopadl v neděli 61letý muž z Trutnovska, kterého kontrolovala policejní hlídka v osm hodin ráno v Jaroměři. Muž, který seděl za volantem Peugeotu, neměl podle úředního zákazu sáhnout na řízení vozu až do února 2015. Údajně jel jenom kousek, prý na otočku mezi Jaroměří a Novou Amerikou, tedy jen pár kilometrů.

"Všem třem provinilcům policisté okamžitě zakázali další jízdu a ještě téhož dne s nimi zahájili zkrácené přípravné řízení pro spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s možným až tříletým trestem odnětí svobody. Na řízení vozu tak mohou opět na delší dobu zapomenout a ještě mohou skončit za mřížemi. Minimálně pro jednoho z nich by to ovšem nebylo nic nového pod sluncem," dodala Eva Prachařová.

Foto archiv Policie ČR

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře