Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Řidiči nebezpečně předjížděli, vrtulník je usvědčil

Řidiči nebezpečně předjížděli, vrtulník je usvědčil

Email Tisk PDF
seznam článků
Řidiči nebezpečně předjížděli, vrtulník je usvědčil
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

vr1V pátek 17. dubna 2015 od jedné hodiny odpoledne mohli motoristé nad mezinárodní sinicí I/33 při pohledu nahoru spatřit vrtulník, kopírující jim nad hlavami jízdu. Policisté z Dopravního inspektorátu v Náchodě ve spolupráci s Leteckou službou prováděli dopravně bezpečnostní akci, zaměřenou na neukázněné řidiče.

V hledáčku výškové kamery se tak ocitly zejména osobní i nákladní automobily, které nerespektovaly vodorovné ani svislé značení a svým stylem jízdy ohrožovaly ostatní účastníky silničního provozu.

"Za páteční odpoledne vrtulník společně s pozemními hlídkami odhalil 32 motoristů, kteří se dopustili přestupku. Devětkrát jeli řidiči rychleji než povolenou nejvyšší rychlostí. Čtrnáctkrát předjížděli přes plnou čáru nebo nákladní vozidla jela v levém jízdním pruhu, kde je to zakázáno. Dvakrát policisté zjistili nevyhovující technický stav vozidla a v jednom případě se řidič neobtěžoval zapnout si při jízdě bezpečnostní pás," vyjmenovala počty přestupků tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle jejích slov za tyto přestupky policisté od neukázněných řidičů vybrali v blokovém řízení na místě celkem 11 700 korun. Šest přestupků pro jejich závažnost, vesměs se jednalo o předjíždění oproti zákazu na svislé dopravní značce, pak předali k projednání ve správním řízení příslušnému odboru dopravy.

"S dorozuměním s řidiči-cizinci českým policistům v rámci mezinárodní spolupráce pomáhal kolega z Polska. A že to bylo potřeba, dokládá i fakt, že 13 provinilců z celkového počtu již zmíněných 32 byli cizinci, jednomu z nich dopravní policisté právě kvůli nebezpečnému předjíždění uložili kauci ve výši 6 000 korun a postoupili jeho přestupek ke správnímu řízení," uvedla Eva Prachařová.

Policisté v dopravních kontrolách na mezinárodní silnici I/33 budou pokračovat i následujících měsících. Řidiči na hlavním tahu ke hranicím by si tak opět měli přivyknout, že jezdit podle předpisů je varianta levnější a bezpečnější.

Foto archiv Policie ČR

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře