Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Řidič pod vlivem alkoholu dvakrát za noc najel do dveří Městského úřadu

Řidič pod vlivem alkoholu dvakrát za noc najel do dveří Městského úřadu

Email Tisk PDF
seznam článků
Řidič pod vlivem alkoholu dvakrát za noc najel do dveří Městského úřadu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

jar3

Policisté z obvodního oddělení v Jaroměři společně s kolegy z dopravní policie v sobotu po půlnoci vyšetřovali kutiózní dopravní nehodu. Řidič modré Škody Fabia na náměstí v Jaroměři narazil přímo do dveří městského úřadu. Po vyšetření, při kterém policisté řidiči naměřili 1,5 promile alkoholu muž nasedl do vozu a najel do do dveří znovu.

"Vylíčení průběhu nehody policistům již v prvních chvílích přišlo nepravděpodobné, podnapilý řidič se jim snažil namluvit, že honil účastníka rvačky a při jízdě se nevyhnul domu. Vzhledem k naměřenému alkoholu policisté nehodu zadokumentovali, 42letému místnímu muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Jenže po odjezdu policistů z místa, muž udělal něco neuvěřitelného, znovu nasedl do vozu a rozjel se opět proti dveřím," popsala vyšetřování nehody tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Nový příjezd na místo a nová dechová zkouška ukázala, že muž se alkoholu zřejmě napil znovu, protože tentokrát displej ukázal 1,84 promile. Policejní hlídka proto muže se zjevně agresivním projevem proti majetku zadržela a eskortovala na protialkoholní stanici do Hradce Králové.

"Původně dopravní nehodu teď policisté prošetřují jako přečin poškození cizího majetku, přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a přečin výtržnictví. Prověřování již nyní odhalilo, že jeho víkendové noční ničení majetku není prvním takovým extempore, něco podobného totiž provedl již v loňském roce, kdy opět pod vlivem alkoholu v tom samém městě na jiném náměstí vjel do výlohy jednoho z obchodů. Kuriózní skutečností je přitom fakt, že při ničení cizího majetku si řidič značně pošramotil i ten svůj - hmotnou škodu na automobilu policisté na místě odhadli na 30 tisíc korun, na majetku města pak na částku minimálně 80 tisíc korun," uvedla Eva Prachařová.

Kromě nutnosti uhradit způsobenou škodu nyní muže čeká stání před soudem, kde mu hrozí až 50 tisíc korun pokuty, zákaz řízení za jízdu v opilosti a další peněžitá sankce společně s až dvouletým pobytem za mřížemi za ničení cizího majetku.

Foto archiv Policie ČR

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře